X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Numan Kurtulmuş'tan yalancı anketçilere sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'tan yalancı çilere sert tepki

  • Giriş Tarihi: 8.5.2015 09:55 Güncelleme Tarihi: 9.5.2015 02:44
Numan Kurtulmuş'tan yalancı anketçilere sert tepki
Numan Kurtulmuş'tan yalancı anketçilere sert tepki

Başbakan Yardımcısı , AK Parti'nin oylarının düştüğüne yönelik yayımlanan lerin hepsinin, manipülasyona dönük anketler olduğunu söyleyerek sert tepki gösterdi.

İstanbul Feshane Günleri'ne katılan , gazetecilerin sorularını cevapladı.

Kurtulmuş, "AK Parti'nin oy oranının yüzde 40'lara düştüğüne yönelik yayımlanan bir " ile ilgili soru üzerine, öncesinde bu tip manipülatif anketlerin ortaya çıktığını söyledi.

Bu tür anketlerin zaman zaman yayınlandığını dile getiren Kurtulmuş, "Bunların hepsi kanaatimizce manipülasyona dönük anketlerdir" diye konuştu.

Türkiye'nin artık birçok ülkeden, oturmuş bir demokrasiye sahip olmasıyla ayrıldığını dile getiren Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Oturmuş bir demokrasiden kastımız sadece insanların sandığa gidip oy veriyor olmasından ibaret değildir. Oturmuş, yerleşmiş, kökleşmiş bir demokrasiden kasıt insanların oy vermesi üzerinde hiçbir baskının olmadığı hiçbir şekilde insanların zorla şu ya da bu partiye yönlendirilmediği bir seçim ortamıdır. Birden fazla seçeneğin insanların önüne konmasıdır. Bu birden çok seçeneğe sahip olan siyasi görüşlerin de özgürce bütün görüşlerin ortaya koyabilmesidir."

Kurtulmuş, seçim ortamının özgür özgürlüğünden bahsederek, şunları anlattı:

"Şimdi Allah rızası için aklı başında olan birisi kalkıp desin ki 'Türkiye'nin falanca yerinde falanca siyasi parti şöyle bir propaganda yapmak isteyecek. Buna Türkiye'de kamu güçleri tarafından müdahale ediliyor'. Ya da densin ki 'Herhangi birisi bir parti kuracaktı, fikrini söyleyecekti, organize olacaktı partisini kurmasına müsaade etmediler'. Bunların hepsi son derece manipülatif şeylerdir. Türkiye'de herkes dilediğini istediği şekilde söyleyebiliyor, istediği şekilde örgütlenebiliyor. Çok sayıda siyasi parti var."

kalan karakter 1000

BHY BHY

Emperyalizme karşı olan ezilen halklara destek veren solunda kapitalizme ders vermek için AK Partinin yanında yer alması gerekir. Sol deyip kapitalizmin hizmetine giriyorlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.05.2015 11:52
çç çç

göreceğiz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.05.2015 10:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.