X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER MHP'de paralel yapı istifası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'de yapı istifası

  • Giriş Tarihi: 2.6.2015 18:13 Güncelleme Tarihi: 2.6.2015 18:20
MHP'de paralel yapı istifası
MHP'de paralel yapı istifası

Milliyetçi Hareket Partisi () eski MYK üyesi ve 2014 mahalli idareler seçimlerinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Çelik, "Partim de dahil, günlük siyasi kazanım beklentileri uğruna, devlet içinde devletin tehdidi görmezden gelinebilmektedir" diyerek, partisinden istifa etti.

Eski Emniyet Genel Müdürü, 21. Dönem Antalya Milletvekili, eski MYK üyesi ve 2014 mahalli idareler seçimlerinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Çelik partisinden istifa ettiğini yazılı açıklama ile duyurdu.

BU OYUNLARI BOZMAK İÇİN...


Çelik, açıklamasında şunları kaydetti: "Yıllar içerisinde sizlerin huzuruna defalarca çıktım. Kimi zaman zor ve hassas nice konularda açıklamalarda bulundum. Bugüne kadarki en ileri yaşımda, en olgun ve rahat olmam gerekirken, benim için zor olan bir açıklamayı yapıyor olmanın duygusu içerisindeyim. Ülkemin bugün içinde bulunduğu güçlükleri göz önünde bulundurduğumda, duygusal açıdan zor olan bu durumu aklım, kolaylıkla aşmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, tarihi boyunca zorluklarla karşılaşmış ve her dönem dışarıdan yönlendirme teşebbüslerine maruz kalmıştır. Memleket sevdalısı bizler, böylesi durumları kabul edemeyiz. Bu oyunları bozmak için, her dönemde elimizden gelen çabayı gösterdik. Çünkü idarenin elinizde olmaması, sadece güvenlik değil, yatırım, ekonomi, eğitim, sağlık, adalet, kamu huzuru ve ülkenin bütünlüğü gibi hemen her konuda kontrolü kaybettiğiniz anlamına gelir".

GÜNLÜK SİYASİ KAZANIMLAR UĞRUNA

Türkiye'nin bir temizlenme süreci geçirdiği savunan Çelik, "Henüz tam manasıyla tamamlanmamıştır. Devlet içinde devlet ve harici odakların hizmetinde yapılar, ülkemiz için açık tehdittir. Bu tehdidin ne kadar cüretkâr olabileceğini yakın geçmişimiz bizlere gösterdi. 'Memleket hassasiyetinin' en dorukta olması gereken partim de dâhil, günlük siyasi kazanım beklentileri uğruna, bu tehdit görmezden gelinebilmektedir. Türkiye, millet iradesinin hâkim kılınmasıyla, dış ve yapıların yönlendirmesine girmek noktasında bir yol ayrımındadır. Emniyet Genel Müdürlüğü, valilik, milletvekilliği görevlerini yapmış ve milliyetçi hassasiyeti yaşantısının tümünde hâkim bir yurttaş olarak, bu önemli yol ayrımının fotoğrafını kolaylıkla çekebiliyorum. Temiz bir devlet idaresi için, yönetimde istikrara olan ihtiyacı görmemek mümkün değildir" dedi.

Yüreğinde memleket sevdası olduğunu ifade eden Çelik, "Milliyetçi Hareketin idealleri esas kalmak kaydıyla, bu kurumsal üyelikten istifa ettiğimin bilgisini paylaşırım. İfade etmeye çalıştığım durumun, tüm ülke sevdalısı yüreklerce bilinmesini bir gereklilik olarak görüyor ve Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden istifa ediyorum. 7 Haziran 2015 genel seçimlerinin hemen öncesinde partimden istifa ediyor olmam, çeşitli şekillerde yorumlanabilecektir. Daha önceki hafta ve aylarda istifa etmedim, çünkü sanırım bilindiği gibi kolaylıkla yapabilecek olmama rağmen, başka bir siyasi partiyle temas etmek düşüncesinde olmadım. Bugün de, istikrarın gerekliliği için açıklıkla işaret ettiğim siyasi parti ya da bir diğeriyle temas etmişliğim söz konusu değildir. Bugün sadece, memleket işlerinde 'bütüncül düşünme' terbiyemin bir sonucu olarak, vicdanen hissettiğim sorumluluğu yerine getiriyorum".

kalan karakter 1000

BHY BHY

Diğer partilerin insanları da aynı bilinçle hareket eder inşallah amaç ülkenin kazanımı

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 03.06.2015 16:54
süleyman süleyman

helal olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 03.06.2015 14:48
antiwinkler antiwinkler

@Ayşe winkler kime hizmet ediyorsun, açıkla da biz de rahatlayalım sen de ...sosyal medya oyunlarına gerek yok.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 03.06.2015 04:14
şahbz şahbz

Bir CHP'li olarak diyeceğim dağ dağa küsmüş dağın haberi olmamış

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır6
cevapla 03.06.2015 00:08
Ayse Winkler Ayse Winkler

http://www.sabah.com.tr/Gundem/2014/03/21/chpye-bozkurt-tepkisi-gafiller
1. Birincisi; MHP nin ruhu Bozkurt isaretini Bahceli neden degistirdi, 21.3.2014 tarihinden onceki gazeteleri tararsaniz bu isareti bulabilirsiniz,
2.Ikincisi; Bu haberde Bahcelinin iki parmagi ile yapilan MHP Ruhuna uymiyan Bahcelinin resmi kaldirilmis asagida benim yorumum hala bu sayfada okuyanilirsiniz. (Bu bilgileri fotoshop yaparak dosyamda sakliyorum)
(Iste benim yourumum 21.3.2014 tarih ve 06.39 saati)
“Bahceli sen once neden bozkurt isaretini degistirdin onu izahat et, Kilicdaroglu bile senden daha guzel bozkurt isareti yapiyor tipki alpaslan turkes gibi ama sen ilk yillardaki resimlerine baktim Bozkurt isareti, Alpaslan turkes gibi, simdi ise cipple farkli MHP liler ne oluyor Lideriniz Alpaslan Turkes in bozkurt isareti ve parti ruhunuz haberiniz olmadan degistimi? “
MHP den gercekleri gorerek istifa edenleri kutluyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır3
cevapla 02.06.2015 20:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.