X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bülent Arınç: Eseriniz ortada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

: Eseriniz ortada

  • Giriş Tarihi: 8.6.2015 11:59 Güncelleme Tarihi: 8.6.2015 12:16
Bülent Arınç: Eseriniz ortada
Bülent Arınç: Eseriniz ortada

, Başbakan Davutoğlu'nun başkanlığında toplanacak olan bakanlarla toplantı öncesi açıklamalarda bulundu.

Ben bu partinin kurucusuyum. 13 yıldır Ak Parti'de hep zaferler gördüm, başarılar gördüm. Dün akşam da aktif siyasete veda ettim. Veda ettiğim gün de büyük bir zafer görmek isterdim. Maalesef böyle olmadı. AK Parti tek başına iktidarı elde edemedi. Üzgün olduğumu ifade etmeliyim. Bütün bu sonuçlar bize başarının HDP'nin olduğunu gösteriyor. CHP başarılı değildir. MHP oyunu yüzde 17 bile yapamamıştır. 15 olan oyunu 17 yaparsa başarı demiştim. Ancak HDP'nin çıkarabildiği kadar milletvekili çıkarabildi. Türkiye'nin neredeyse yarısında yoklar. CHP 25'in bile üzerine çıkamadı. Türkiye'nin yüzde 40'ında yoklar.

Dürüst değerlendirme yapmak lazım. Ancak yiğit düştüğü yerden kalkar. Çok yakın bir zamanda AK Parti'nin yeniden iktidar olma şansının yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

ARINÇ: KOALİSYONU MHP, CHP, HDP KURSUN

HDP bir projedir. CHP oylarını vermiştir. Şüphesiz iç ve dış medyanın sonuçlarını etkileyebilecek unsurları kullanılmıştır. HDP AK Parti iktidarını yıkmak, AK Parti kalesine girmek için bir koçbaşı gibi kullanılmıştır. Eseriniz ortadır. Koçbaşını kullanan CHP'dir, MHP'dir, paralel yapıdır, medyadır. Şimdi eserleriyle ne kadar övündüklerini görüyoruz. MHP HDP'ye hiçbir şekilde eleştirmemiştir. Ben Bahçeli'den farklı bir koalisyon önereceğim. Birbirleriyle el ele vermiş üç partinin sayıları koalisyona yetiyor. Böyle bir koalisyon olur mu derseniz, seçim meydanlarında bunu da söylemiştim. Eseriniz ortada. Madem bu üç partinin ittifakı seçimden başarıyla çıkmıştır bunun sonucunun da Türkiye'nin hükümetsiz bırakılmaması olduğu görülüyor.

HDP sizin HDP'niz. Eser sizin eseriniz. HDP'nin başarısı sizin başarısı. Önce HDP ile koalisyonu deneyin. Yetiş AK Parti denirse biz üzerimize düşeni yaparız.

'MHP'ye kapıları kapatıyor musunuz' sorusu üzerine Arınç, 'Siyatte kapı kapatılmaz' dedi.

2015 Genel Seçim Sonuçları

kalan karakter 1000

N.K N.K

Valla ortada eser meser yok.Demekk ki bu insanlar memnun kalmadı birşey lerden...

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır4
cevapla 08.06.2015 21:08
N.K N.K

Bizlere bir faydanız olsun,Sizleri milletvekili seçiyoruz.Ama faydasını göremiyoruz.A'dan Z'ye herşey'e zam,zam.Biz türk vatandaşı olarak alım gücümüz çok zayıf.Temel gıda ihtiyaçlarında vergiler kaldırılmaldır.Bir kere ÖTV kesinlikle kaldırılmalıdır.50.000 TL'ye otomobil alıyorsunuz 18.000 TL si vergi...Ne büyük paralar vay be...! ! !

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 08.06.2015 21:05
N.K N.K

Ben bir vatandaş olarak söylüyorum,Bütün partiler düzenlenen mitinglerde hiç bir zaman özel sektörde çalışan işçilerden söz etmemişlerdir.Biz ellerimize maaş bodrolarını alınca kesintileri vergileri hepsini görmekteyiz.Ben buradan sesleniyorum devlet büyüklerine Türkiye genelinde özel sektörde çalışan işçiler için bir şeyler yapınız.Bu işçilerin sosyal hayatları sıfırdır.Aldığı maaş ücretler tatminkar değildir.Çalışma saatleri çok uzundur.Yaz saati ve kış saati uygulamasından vazgeçiniz.İşçi adam işne erken gider ve evine erken gelir,Ailesine vakit ayırabilsin.O zaman Aile bağları daha güçlenir,Sosyal aktiviteler daha çok olur.Emekli yaşları da yeniden düzenlenmesi gerekmektedir.Biz Türk milletini Avrupalılar ile kıyaslamayınız,Onların günlük saat çalışmaları bizden daha kısa...60 ve 70 yaşında da emekli olur.Bizim ülkemizin çalışma şartları ağırdır bunları sizlerde biliyorsunuz.Sayın yetkililer Hastane kayıtlarına bir bakınız kaç bin kişi bel fıtığı olmuş,Kaç kişi iş kazası geçirmiş.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 08.06.2015 20:58
selim caliskan avanos caliskasabasi selim caliskan avanos caliskasabasi

ALLAHina kurban bülent arinc bey sizin gibi bir insan ülkemizin basina basbakan olarak gelse bu bizim en büyük kazancimiz olur, gercekden sizin gibi dürüst saygin bir siyasetci cok az bulunur,

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 08.06.2015 20:07
müslüm akkuş müslüm akkuş

Sayın Arınç henüz yenilgi şokunu atlatamamış.Aklına geleni söylemiş.Garibim hükümetten giderseniz kirli çamaşırlarınız ortalığa saçılır.Bu yüzden AKP hükümetten gitmez.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır6
cevapla 08.06.2015 19:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.