X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER AK Parti Siirt Kadın Kolları Kongresi Düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

AK Parti Kadın Kolları Kongresi Düzenlendi

  • Giriş Tarihi: 20.2.2015 16:08

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kadın Kolları Başkanlığı 4. Olağan Kongresi yapıldı.
Kültür Merkezi’nde, AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, AK Parti MKYK Kadın Kolları üyesi Eda Safiye Demir ve kalabalık partilinin katılımıyla düzenlenen kongre, divan teşekkülünün oluşması ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun gönderdiği mesajın okunmasıyla başladı. Düzenlenen törende konuşan AK Parti Siirt İl Başkanı Çalapkulu, etnik farklılıkları bir zenginlik olarak gördüklerini, bu mozaik yapının korunması için de birlikteliğin mutlaka korunması gerektiğini söyledi. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak seçimleri çok önemsedikleri belirten Çalapkulu, cumhuriyetin kuruluş tarihinden bu yana ağır işlenen sistemin değişmesi için seçimlerde coşkulu bir şekilde çalışacaklarını ifade etti. Çalapkulu, "Milletin hakimi değil hadımı olmak için yola çıktık. Halkımızın bize gösterdikleri teveccühte boşa çıkarmamak için çalışacağız. Nitekim AK Parti’de yapılan aday adaylarından bir söz aldık. Listeye girmemeleri durumunda adaymış gibi partiye çalışacakları sözü verdi" dedi.
Parti üyelerine de seslenen Çalapkulu, "Önümüzdeki 7 Haziran seçimleri var. Seçimlerinde daha sıkı çalışmanızı istirham ediyorum. İnşallah, Cumhuriyetimizin kuruluş tarihinden bu yana ağır işlenen sistemin değişmesi için çok daha coşkulu çalışmanız gerekir. Biz kendi zenginliklerimiz hiç etnik farklılıklara bakmadan o mozaik yapımızı koruyacağız" diye konuştu. Çalapkulu, konuşmasının ardından Necip Fazıl Kısakürek’in şiirini okudu.
Yönetim kurulunun ibrazından sonra tek listenin sunulduğu kongrede yeniden Kadın Kolları Başkanlığı’na seçilen Nurten Temiz ise, yaptığı teşekkür konuşmasında, başarının çıtasını daha da yükseltmek için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi. Temiz, "Tüm kadınlarımızla gittiğimiz her kapıda küfür yediysek pes etmeyeceğiz, gittiğimiz mahallelerde kapıları üzerimize kapansa bile davamızdan vazgeçmeyeceğiz" şeklinde konuştu.
Kongre, faaliyet raporunun okunmasıyla sona erdi.