X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Pervari Tiyatro Gurubu Ankara’da Sahne Anacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Pervari Tiyatro Gurubu Ankara’da Sahne Anacak

  • Giriş Tarihi: 4.3.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 4.3.2015 16:41
PERVARİ KAYMAKAMLIĞI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TİYATRO GRUBU, GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI TARAFINDAN FİNANSE EDİLEN ‘BAYRAMLIK PAPUÇ’ ADLI TİYATRO OYUNUNU, ‘8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NDE ANKARA’DA SAHNELEYECEK.
Pervari Tiyatro Gurubu Ankara’da Sahne Anacak

’in Pervari İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tiyatro grubu, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen ‘Bayramlık Papuç’ adlı tiyatro oyununu, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Ankara’da sahneleyecek.
Yazarlığını ve yönetmenliğini Pervari İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Özcan’ın yaptığı tiyatro grubu, ilçede çeşitli meslek guruplarında çalışan gençlerden oluşuyor. Bölgenin kanayan bir yarası haline gelen erken yaştaki evliliklere dikkat çekmek için tiyatro oyununun sahnelendiğini belirten Özcan, toplumsal soruna kayıtsız kalamamak adına böyle bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Tiyatro oyununun daha önce Pervari ve Gaziantep’te sahnelendiğini belirten Özcan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ise Ankara’da Ulus Küçük Tiyatro Merkezi’nde bir kez daha sahneleneceğini ve tüm Siirtlilerin davetli olduğunu söyledi.