X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Gençlik Merkezi Ramazan Ayı Etkinlikleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Gençlik Merkezi Ramazan Ayı Etkinlikleri

  • Giriş Tarihi: 3.7.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 17:42
SİİRT GENÇLİK MERKEZİ İLE SİİRT İL MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN ETKİNLİKLE YAZ KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK SOSYAL ETKİNLİKLER VERİLDİ
Gençlik Merkezi Ramazan Ayı Etkinlikleri

Gençlik Merkezi ve İl Müftülüğü’nce yaz Kur’an kursu öğrencilerine yönelik ortaklaşa düzenlenen Ramazan ayı özel programının açılışı gerçekleştirildi.
Gençlik Merkezi’nde düzenlenen etkinliğin açılışına Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Hüsam Olgaç, Gençlik Merkezi Müdürü İrfan Tekin ile Kur’an kursu hocaları ve öğrencileri katıldı.
Programın açılışında konuşan Gençlik Merkezi Müdürü İrfan Tekin, yaz Kur’an kursu öğrencilerine yaz dönemi boyunca çeşitli sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler verileceğini kaydetti. Sesi güzel olan öğrencilere yönelik ilahi yarışması düzenleneceğini ve dereceye girenlerin ödüllendirileceğini ifade eden Tekin, her yıl Ramazan ayında bu tür etkinliklerin devam edilerek geleneksel hale getirileceğini söyledi.
Yapılan açılış konuşmaları ve Gençlik Merkezi’nin tanıtımının ardından öğrencilere, "Hz. Peygamber kardeşlik ahlakı ve hukuku" adlı belgesel izletildi. Daha sonra öğrenciler mini golf, langırt, masa tenisi, sokak tenisi, basketbol branşlarındaki sportif aktivitelere katılarak güzel vakit geçirdi.