10 Aralık 2016, Cumartesi
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Arda Kural'a ne oldu?

SABAH İNTERNET Giriş Saati08.01.2013 11.49 Güncelleme08.01.2013 15.36
A+ A-

26 Aralık tarihinden beri Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi altında olduğu haberinden beri gündemimizin ilk sıralarında Arda Kural. Peki onu bu duruma ne getiren ne?

Eyvah Kızım Büyüdü'nün Altay'ı, Lise Defteri'nin Ediz'i, Emret Komutanım'ın Posta Ferit'i Arda Kural. Nam-ı diğer yerli Leonardo Dicaprio.

O ne kadar 1974 doğumlu Amerikalı oyuncuya benzetilse de kendi oyunculuk tarzını Johnny Depp ve Brad Pitt'e daha yakın bulduğunu söylüyor. DiCaprio ile birlikte anılmaktan çok hoşlanmıyor kendine özgü bir yoldan gitmeye çalıştığının altını çiziyordu.

İlk olarak 1999'da Eyvah Kızım Büyüdü dizisinde Altay rolüyle kamera karşısına geçti ve bu dizide Leonardo Di Capri'ya olan benzerliğiyle tanındı. 1980 doğumlu oyuncu, ikinci çıkışınıysa ise 2003'te Lise Defteri dizisindeki Ediz rolüyle yaptı. Emret Komutanım dizisindeki Posta Ferit rolüyle de geniş kitlelerin beğenisini kazandı.

KURŞUN BİLAL DE OLMAYINCA...

Onu en son Kurşun Bilal'in ilk bölümünde yönetmeniyle kavga edip diziyi terk edişinden hatırlıyorduk. Kariyerinin düşüşe geçtiği bu dönemde bu başrol belki onu tekrar düzlüğü çıkaracaktı, ama olmadı.

26 Aralık tarihinden beri Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi altında olduğu haberinden beri gündemimizin ilk sıralarında Arda Kural. Hâlâ aynı hastanenin K2 koğuşunda gözlem altında tutulan ünlü oyuncunun her geçen gün sağlık durumu iyiye gittiği ve on beş gün sonra taburcu edileceği gelen en son haber.

Herkesin aklındaki 'neden?' sorusunu araştırmak için eski röportajlarını incelediğimizde geçen yıl Yasemin Yurtyapan'a verdiği röportaj birkaç ipucuna ulaşma imkanı verdi!

BEN HEP TERK EDİLDİM

Arda Kural, bu röportajda, "Ben hep terk edildim. Bütün yaşadığım ilişkiler için geçerli bu. Bu işin üzerine çok kafa yordum ve sonunda bir karara vardım. Bu röportajı okuyacak eski sevgililerim duysun: Benimle sürekli ego savaşına girdiler. Yolda yürürken bile dikkatlilerdi. Sanıyorlardı ki, insanlar benimle ilgilenecek ve yanımdaki kadını yok sayacak. Hiçbiri onlara duyduğum saygıya, ilişkiye gösterdiğim emeğe önem vermedi."

Arda Kural eski sevgileler derken aynı dizide de rol aldığı eski sevgilisi Yıldız Asyalı'yı mı işaret ediyordu, bilinmez ama Kural cephesinde gönül işlerinin iyi gitmediğini ilk ağızdan öğrenmiş oluyoruz.

23 yaşında başında kısa da bir evlilik geçen Kural, bir sevgilinin, yol arkadaşının eksikliğini hissettiğini de şu sözlerle duyuruyordu: "Neredeyse üç yıldır bir sevgilim yok. Bunun eksikliğini hissediyorum. Ama kadınlara hiçbir şekilde güvenmiyorum."

AŞKIMA MERHAMET ETTİLER

'Hiç aşık oldunuz mu sorusuna verdiği yanıtsa durumun özetleyecek cinsten: "İki kez. İlki çok sancılı, ikincisi de yıkıcıydı. İbadete yönelmeme sebep oldu. Çok yakın bir arkadaşımla aldattı beni. Ve ikisi bir olup sevgime merhamet ettiler. Oysa sevgiye merhamet edilmez, saygı duyulur."

Belki bu noktada 'Arda Kural nasıl birisi?' sorusuna eski rol arkadaşlarına mikrofonu uzatmakta fayda var.

Ece Erken: Arda ile "Lise Defteri"nde oynamıştık. Tanıdığım en düzgün çocuktu. Bir kere alkol aldığını görmedim. Şöhret gerçekten ateşten gömlek. Şöhret olan birçok insanın psikolojisinin yerinde olmadığını düşünüyorum. Hepimiz arada bir psikoloğa görünüp destek almalıyız.

Ferdi Kurtuldu: Arda'yla ilgili 3 sene önce böyle şeyler duymuştum. Damla Debre isimli bir oyuncu arkadaşımız anlatmıştı. Arda sette ilk kez tanıştığı bir oyuncu kıza elindeki çay kaşığını göstererek "Bu ilk içtiğimiz çayın kaşığı bunu yıllardır saklıyorum" demiş. Oysa o oyuncu arkadaşı daha yeni tanıdığını söylemişti. O zamanlar çok ciddiye almamıştık.

Mustafa Altıoklar'ın Arda Kural için çok özel biri beni onun sözleri belki de ayrıca önemli, Altıoklar, "Arda şair ruhlu bir çocuktu. Duygusal olarak tepkileri birçok insandan daha yoğun ve farklıydı. Belki yalnız kalmak istedi. Ama eski dostları olarak hep yanında olacağız. Önümüzdeki günlerde ziyaretine gideceğim."

Kim bilir basına yansıyan son fotoğrafında hasta yatağında oturup güç toplayan genç oyuncuyla Mustafa Altıokları'ın yolları yeniden bir projede kesişir ve birlikte güçlü adımlarla yeniden yürürler.

Etiketler: Arda Kural

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.