17 Ocak 2017, Salı
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Görme engelliler 'Al Yazmalım Selvi Boylum'u izledi

CİHAN Giriş Saati22.02.2013 17.40 Güncelleme22.02.2013 17.40
A+ A-

'Bir Engel de Sen Kaldır; Engelsiz Sinema' programı kapsamında, 'Selvi Boylum Al Yazmalım' filmi gösterildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sinema Topluluğu'nun ortaklaşa gerçekleştirdiği 'Bir Engel de Sen Kaldır; Engelsiz Sinema' programı kapsamında, 'Selvi Boylum Al Yazmalım' filmi gösterildi. Görme engelliler için film sahneleri tek tek anlatılırken, oyuncuların mimikleri de seslendirmeye dâhil edilerek, görme engellilerin filmi yaşamaları sağlandı.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce ve görme engeli olmayanlar da filmi 'Hayatı Paylaşmaya Engel Yok' yazan göz bandı takarak izledi. Yüce, "Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü olarak, farklı alanlarda çok çeşitli çalışmalar yürütmeye devam ediyoruz. Bu çalışmalar kapsamında 'Engelsiz Sinema' projesini gerçekleştiriyoruz. Bugün de Türkan Şaray ve Kadir İnanır'ın başrollerini paylaştığı 'Selvi Boylum Al Yazmalım' filmini engelli vatandaşlarımızla birlikte izledik. Tüm katılımcılara çok teşekkür ediyorum." dedi.

Film sahneleri, görme engelliler için tek tek anlatıldı. Filmdeki diyalogların haricindeki sahneler de seslendirmeye dâhil edilerek, görme engellilerin filmi yaşamaları sağlandı.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.