03 Aralık 2016, Cumartesi
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Sıhhi tesisat cinayetleri

Öner Öngün Giriş Saati23.02.2013 19.55 Güncelleme24.02.2013 00.43
A+ A-

Türk sinemasına hizmet veren en kuvvetli yapım şirketlerinden biri olan Avşar Film'in son projesi 'Evim Sensin', 2.5 milyonu aşan gişe rakamı ile 2012'nin en iyi ikinci filmi olma başarısını gösterdi. Filmin bu başarıyı yakalamasındaki en büyük pay sahibi ise, tabii ki filmin yapımcısı Şükrü Avşar. Kore yapımı 'A Moment to Remember' isimli duygusal sinema filminin tüm haklarını satın alıp hikayeyi Türk sinemasına uyarlayan Avşar; 'Evim Sensin' ile Türk halkını kalbinden vurdu. İşte tam bu noktada Şükrü Avşar; ben ve benim gibi düşünenleri yine ters köşeye yatırdı.

BİNGÖL BAŞROLDE
Bir süre dinlenip yeni projelerden uzak duracağını düşündüğüm ünlü yapımcının, şu sıralar yeni bir film projesi üzerinde çalıştığını öğrendim. Böylelikle Avşar, her konuşmamızda bana söylediği "Bizim gibi adamlar normal değildir. Çünkü Türkiye'de yapımcılık yapmak ve bu riskin altına girmek normal adam işi değildir" sözünü de doğrulamış oldu. Gelelim Avşar Film'in yeni projesine... İlk kez bu satırlarda okuduğunuz proje; yaklaşık dört yıldır Şükrü Avşar'ın aklında. Avşar'ın 'Sıhhı Tesisat Cinayetleri' adındaki bu yeni filmi, absürt bir durum komedisi. Şimdi sıkı durun! Filmin başrol oyuncusu ise amiyane tabir ile tam bir ters köşe. Şükrü Avşar, yeni filminde başrolü Yavuz Bingöl'e oynatmayı düşünüyor. Olgun Şimşek de Avşar'ın projesinde düşündüğü isimlerden biri... Filmin çekimlerine Haziran ayında başlamayı düşünen Avşar; filmin oldukça 'sulu' bir hikayesi olduğunu, bu nedenle çekimleri yazın yapacaklarını söyledi. İlginç hikayesi ve enteresan oyuncu kadrosu ile dikkat çekeceğini düşündüğüm proje; 2013 sonları, 2014 başları gibi seyirciyle buluşacak.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.