03 Aralık 2016, Cumartesi
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Filmi de ölümü gibi muamma

Öner Öngün Giriş Saati09.03.2013 19.00 Güncelleme09.03.2013 19.00
A+ A-

Geçtiğimiz günlerde çıkan haberler üzerine, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümünün işleneceği 'En Uzun Kısa Yol' isimli sinema filminin akibetini merak ettim. Filmin yapımcılığını üstlenecek olan TFT Yapım'ı aradım. Firmanın ortaklarından Belgin Baştürk, konunun şu sıralar sadece proje aşamasında olduğunu söyledi. Yani film için herhangi bir cast ve set çalışması yapılmamış. Projenin senaryosunu yazacak olan gazeteci yazar Avni Özgüler, filmle ilgili olarak sadece Ahmet Özal ile görüşüp destek sözü almış. Bunun haricinde film için başka somut bir adım atılmamış. Bu doğrultuda filmin çekilmesi, cast seçimi, set çalışmaları ve 'motor' deme süreci tam bir muammaya dönüşmüş.

1 MİLYON TL'LİK SUİKA ST
Tabii filmin önündeki engellerden en büyüğü de, yeterli finansmanı sağlamak. Bu noktada 1995 yılında suikaste uğrayan Kuşadası Belediye Başkanı Lütfi Suyolcu'nun kızı, oyuncu Çiğdem Suyolcu'yu da tebrik etmek gerek. Çünkü Suyolcu, babası Lütfi Suyolcu'nun suikastle sonlanan hayatını, tüm acılarına rağmen alnının akı ile beyaz perdeye aktarmayı başarmış. Suyolcu,'Gitme Baba' isimli sinema filmi için 1 milyon TL gibi bir para harcamış. 10 Mayıs'ta gösterime girecek olan film, Kuşadası Belediye Başkanı Lütfi Suyolcu suikastinin gelişimini ve şifrelerini konu ediyor.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.