06 Aralık 2016, Salı
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Sultan yönetmen koltuğuna oturuyor

İHA Giriş Saati10.03.2013 14.20 Güncelleme10.03.2013 14.20
A+ A-

Türk Sinemasında 220 filmde rol alarak Sultan unvanı alan Türkan Şoray, senaryosunu Osman Şahin’in yazacağı bir filmde yönetmenlik koltuğuna oturacağını söyledi.

Türkan Şoray, imza ve söyleşi günü için geldiği Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, yeni çekilecek bir filmin yönetmenliğini yapacağını açıkladı. Türk Sinemasının dününü ve bugününü değerlendiren Şoray, "Şimdiki filmlerde modernleşme, çağdaşlaşma ile insan ilişkilerinde farklı noktalara gelindi. Gene de şu insanlar gene o sıcacık insanlar. Ben insanların değişmediğini inanıyorum ama ondan sonraki yıllarda yapılanlara televizyon zaten sekte vurdu. Türk Sinemasında yapılan filmler, yıllar önceki o sıcacık filmlerden farklı, bağımsız, kişisel, özgür, yaratıcı sinemacıların eline geçti. Çok daha güzel film yapma imkanına sahipler; neden, çünkü bir kere sansür yok. Yıllarca 'burayı çekmeyelim, sansür, film oynamaz' korkusu ile o filmler yapıldı. Sansüre takılmayan filmlerin benzeri yapılıyordu ki yatırımcı parasını garantiye alsın. Bu bizim yeteneğimizi müthiş engelliyordu. Sanattın en büyük engeli sansürdür" dedi.

Yeni projesine değinen Sultan, "Şimdi bir film çekimi var. Ben bu sene yönetmenlik yapacağım. Osman Şahin yazıyor senaryoyu" diye konuştu.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.