24 Ocak 2017, Salı
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Yerli Hollywood Beykoz'da kuruluyor

AA Giriş Saati24.03.2013 17.00 Güncelleme24.03.2013 17.53
A+ A-

Beykoz'da 266 dönümlük alanda inşasına başlanan platonun, sinema sektörünün yeni cazibe merkezi olması bekleniyor.

Beykoz Kılıçlı'da 266 dönümlük alanda yapımına başlanan platonun kurulma çalışmaları devam ediyor. Orman Bölge Müdürlüğü'nden ihale yoluyla kiralanan alanda kurulan plato, Hollywood'daki stüdyolara benzer şekilde dizayn edilecek.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AA muhabirine, Beykoz'un tarihi derinliği, kültür ve sanat alanındaki birikimi, coğrafi dokusu ve ''Boğaz'ın incisi'' konumuyla sadece İstanbul'un değil Türkiye'nin önemli yerleşim alanlarından biri olduğunu söyledi.

Beykoz'un yakın zamana kadar sanayi yönüyle ön plana çıktığını ifade eden Çelikbilek, şöyle konuştu:

''İlçede sanayinin yanı sıra, Kılıçlı Film Platosu da dönüşümün önemli bir parçası olacak. Kılıçlı Film Platosu, Beykoz'un marka değerini arttırmak ve kaliteli bir turizm şehri standardı oluşturabilmek için hayata geçirdiğimiz önemli çalışmalarımızdan biri. Burası tamamlandığında, sadece İstanbul'un değil, Türkiye'nin en fazla film çekilen merkezi olacak. Plato aynı zamanda sinemaseverlerle yerli ve yabancı turistleri bölgeye çekecek. Hem sinema endüstrisine hem de ilçe turizmine ciddi katkıda bulunacak.''

Belediye Başkan Yardımcısı Metin Torun da bölgedeki eski askeri binaların da tamir edilerek kullanıma hazır hale getirildiğini belirterek, ''Platonun tüm altyapı çalışmaları tamamlanmıştır. Geriye 2 adet büyük stüdyo yapımı ve çevre peyzajı kaldı. Şu anda dizi çekimi yapılabilmektedir'' dedi.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.