09 Aralık 2016, Cuma
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Bakan Çelik'ten Emek açıklaması

Giriş Saati01.04.2013 11.58 Güncelleme01.04.2013 12.33
A+ A-

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik restore edileceği söylenen ancak harabeye dönüşen Emek Sineması'yla ilgili yapılan protestoların ardından bir açıklama yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Emek sineması tartışmaları ile ilgili olarak, "Emek sineması yıkılmıyor, bulunduğu yerden birkaç kat yukarıya taşınıyor. Proje çerçevesinde de gördüğüm kadarıyla herhangi bir şekilde yıkılıp yok edilmesi söz konusu değil. Aynı şekilde korunarak dünyada pek çok örneği olan bir sistem uygulanarak birkaç kat yukarıya taşınacaktır" dedi.


Bakan Çelik, Türkiye'nin Londra Kitap Fuarı'na konuk ülke olarak katılmasına ilişkin düzenlediği basın toplantısında soruları yanıtladı.
Çelik Emek Sineması'nın durumu ile ilgili sorular üzerine şunları söyledi:

"Bir yargı süreci ortaya çıkmış ve sonuçta bir mahkeme kararı ile konu tescillenmiş. Netice itibariyle de emek sineması yıkılmıyor, bulunduğu yerden birkaç kat yukarıya taşınıyor. Dolayısıyla tartışma zeminin kültür bakanlığı ile çok fazla bir ilgisi yok. Süreç sonuçlanmış. Proje çerçevesinde de gördüğüm kadarıyla herhangi bir şekilde yıkılıp yok edilmesi söz konusu değil. Aynı şekilde korunarak dünyada pek çok örneği olan bir sistem uygulanarak birkaç kat yukarıya taşınacaktır. Mekanlarla ilgili hassasiyet gösteren herkese teşekkür ediyoruz. Fakat hayatın değişen koşulları içerisinde farklı düzenlemeler ortaya çıkabiliyor. Bunu çok daha fazla sürdürmenin bir anlamı yok".

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.