10 Aralık 2016, Cumartesi
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Kaplan hayat kadını Günçe 'gazi' oldu!

Giriş Saati31.03.2013 19.43 Güncelleme31.03.2013 23.38
A+ A-

Tiyatro oyunu olarak dikkat çeken 'Ateşten Kağıtlar', Avni Kütükoğlu'nun yönetmenliğiyle sinema filmi oldu. Filmde Meral Kaplan, bir hayat kadınını, Yunus Günçe ise 'Gazi'yi oynuyor

Senaryosunu Esef Özfırıncı'nın hazırladığı, 1999 yılında oynanan tiyatro oyunu 'Ateşten Kağıtlar', sinema filmi oldu. Avni Kütükoğlu'nun yönettiği, Yunus Günçe, Meral Kaplan ve Abdullah Şahin'in başrollerinde oynadığı 'Ateşten Kağıtlar', Mayıs ayında gösterime girecek. Film, Güneydoğu'da askerlik yaparken kollarında şehit olan arkadaşının son arzusunu yerine getirmek isteyen 'Gazi'nin yaşadıklarını anlatıyor. Absürd komedi olarak dikkat çeken filmde; Yunus Günçe'nin cesur sahneleri yer alıyor.

GERÇEKLİKTEN UZAK BİR FİLM!
Sevişme ve mastürbasyon sahneleriyle öne çıkan filmde Meral Kaplan, genelevde çalışan bir hayat kadınını canlandırıyor. Filmin çekimleri için Paşabahçe Beykoz'daki eski rakı fabrikası kullanılırken yönetmen Avni Kütükoğlu, yüksek girişli ve yüksek tavanlı olmasından dolayı film çekimleri için burayı uygun gördüklerini ve filmin bütün iç mekan çekimlerini buralarda yaptıklarını söylüyor. Avni Kütükoğlu, filme konu olan mekanların gerçeklikten uzak olmasına dikkat ettiklerini, senaryonun düşsel mekanlarda çekilmesiyle birlikte daha iyi sonuç aldıklarını da ekliyor.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.