29 Haziran 2017, Perşembe
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Suç ve Ceza Film Festivali kısa film bekliyor

Giriş Saati01.04.2013 12.27 Güncelleme01.04.2013 12.27
A+ A-

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen; adalet, sinema ilişkisini çok kapsamlı bir kültürel etkinlikle gündeme getirmeyi hedefleyen Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin üçüncüsü 13 – 19 Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşiyor.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen; adalet, sinema ilişkisini çok kapsamlı bir kültürel etkinlikle gündeme getirmeyi hedefleyen Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nin üçüncüsü 13 – 19 Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşiyor.

Geçen yıl "Kadına Yönelik Şiddet ve Ayrımcılık" olan festivalin bu yılki teması, toplumumuzda ve dünyada en önemli sorunlardan biri olması nedeniyle, "Suça Sürüklenen Çocuklar" olarak belirlendi. Bu kapsamda, suça sürüklenen çocukların yargılama aşamasında maruz kaldığı psikolojik açıdan tahrip edici süreç ile bu çocuklara uygulanan yaptırımların çocuklar üzerinde bırakabileceği daimi etkileri önem arz etmektedir. Rehabilitasyondan uzak olan bu süreç suça sürüklenen çocukları topluma kazandırabilmekte midir?
Ana tema ile bağlantılı kısa filmlerin katılabileceği "Uluslararası Altın Terazi Kısa Film Yarışması" , 01 Ocak 2012 tarihinden sonra çekilmiş tüm kısa filmleri bekliyor.
Başvuruda bulunacak katılımcıların, internet sitesindeki başvuru formunu doldurarak, ön izleme kopyalarını en geç 15 Temmuz 2013 tarihine kadar festival merkezine ulaştırması gerekiyor.
Yarışma kapsamında oluşturulacak jüri kurulu tarafından belirlenecek en iyi kısa filme 6.000 USD / Amerikan Doları para ödülü veriliyor.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.