04 Aralık 2016, Pazar
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Costa Gavras İstanbul'da ödül alacak

Giriş Saati04.04.2013 13.53 Güncelleme04.04.2013 13.53
A+ A-

İKSV tarafından Akbank sponsorluğunda gerçekleştirilen 32. İstanbul Film Festivali, Missing / Kayıp, Z ve Eden is West / Cennet Batıda gibi filmleriyle eşitsizlik, insan hakları ihlalleri, faşizm gibi evrensel sorunları ele alan, yapıtlarıyla her zaman tartışma yaratan usta yönetmen Costa-Gavras’ı ağırlıyor.

Politik sinemanın usta yönetmeni Costa-Gavras, 32. İstanbul Film Festivali'nin Yaşam Boyu Başarı Ödülü'nü almak üzere İstanbul'a geliyor. Costa-Gavras'a ödülü, festivalde "Akbank Galaları" bölümünde yer alan son filmi Capital / Kapital'in 7 Nisan Pazar günü saat 13.30'da Atlas sinemasındaki gösteriminden önce takdim edilecek.
Costa-Gavras, aynı gün, saat 16.00'da Akbank Sanat'ta, Alin Taşçıyan'ın moderatörlüğünde bir sinema dersi de verecek. Costa-Gavras'ın sinema anlayışını ve politik sinema yapımının iç yüzünü anlatacağı sinema dersine katılmak isteyenler yer kuponlarını etkinlik sabahı 10.00'dan itibaren Akbank Sanat'tan alabilirler.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.