09 Aralık 2016, Cuma
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Atilla Dorsay'a Emek'te saldırı

FIRAT KARADENİZ Giriş Saati06.04.2013 01.36 Güncelleme06.04.2013 02.42
A+ A-

Sinema eleştirmeni ve SABAH yazarı Atilla Dorsay, dün Emek Sineması'nda çirkin bir saldırıya maruz kaldı. Dün saat 15.00 civarından tarihi sinemanın son durumunu görmek için sinemaya giden Dorsay, Yeşilçam Sokağı'nda bulunan kapıdan Emek Sineması'na girmeyi başardı. Fakat Dorsay daha sonra görevliler tarafından dışarıya çıkarıldı. Yaşadıklarını SABAH'a anlatan Dorsay, "Emek Sineması'nın son durumunu görmek istemiştim. İlk önce sinemanın çıkış kapısından içeriye bakmak istedim. Çünkü daha önce bu kapıdan sinemaya girmişlerdi. Fakat bu kapının hemen dışında enkazlar vardı.

ARKAMDAN KOŞMAYA BAŞLADI

Geri döndüm ve Yeşilçam Sokağı'ndaki kapıdan içeri girdim. Görevliler arkamdan koşmaya ve 'giremezsiniz' demeye başladı. Devam ettim ve yıkıntı halinde bir bina gördüm. Her yer sökülmüş ve parçalanmıştı. Daha sonra iri yarı bir adam geldi ve beni yakamdan yakaladı. 'Dışarı' diye bağırdı. Ben de 'çıkmıyorum, istersen yumruk at' dedim. Yumruğunu da kaldırdı. Fakat beni tanıyan insanlar, beni o iri yarı adamın elinden kurtardı," dedi. Dorsay'ın olay hakkındaki yorumu ise "Demek ki içeride yapılanların nahoş olduğunun farkındalar" oldu. Atilla Dorsay, Emek Sineması'nın yıkılma tehlikesiyle karşı karşı olduğunu duyuran ilk gazeteciydi. Dorsay, 29 Aralık 2009'da, SABAH'taki köşesinden kaygılarını dile getirmişti. Emek Sineması için bugün saat 16.00'da Taksim Tramvay Durağı'nda bir eylem düzenlenecek.


kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.