03 Aralık 2016, Cumartesi
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Engelliyi oynamak yapımcılıktan zordu!

İLKER GEZİCİ Giriş Saati10.04.2013 19.09 Güncelleme10.04.2013 19.09
A+ A-

Güven Kıraç; hem zihinsel engelli bir adamı oynadığı, hem de yapımcılığını yaptığı 'Özür Dilerim' isimli filmle ilgili konuştu: Role iki sene çalıştım; yapımcılıktan daha zordu

Oyuncu Güven Kıraç, yapımcılığını üstlendiği 'Özür Dilerim' isimli filmde; 'Selim' adlı zihinsel engelli bir karakteri canlandırdığı sahnelerle adından söz ettirecek.

EKİM'DE SİNEMADA!
İstanbul Film Festivali kapsamında yarışan filmle ilgili konuşan Güven Kıraç, rolüne nasıl hazırlandığını şöyle anlattı: "Zihinsel engelliyi canlandırmak benim için yapımcılıktan daha zordu; iki sene boyunca yüzlerce zihinsel engelli çocukla bir araya geldim. Hepsinin birbirinden farklı davranış biçimi var. O yüzden kendime Kağıthane'de yaşayan 'Mahmut' isimli çocuğu model aldım; onun çok zor bir hayatı vardı. Bu filmde bir özürlü üzerinden 'Özür Dilerim' kavramının altını çizmek istiyorum." Cemil Ağacıklıoğlu'nun yönettiği filmde; Sema Poyraz, Köksal Engür, Serkan Ercan ve Deniz Denker gibi isimler de rol alıyor. Film, Ekim ayında gösterime girecek.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.