06 Aralık 2016, Salı
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Trento Film Festivalinin onur konuğu Türkiye

Giriş Saati24.04.2013 15.03 Güncelleme24.04.2013 15.03
A+ A-

Trento Film Festivali'nin onur konuğu Türkiye, filmlerinin yanı sıra kültür, tarih, kokular ve dağlar temalarının işleneceği sergi, söyleşi ve atölye çalışmalarıyla katılımcılara tanıtılacak.

Bu kapsamda fotoğraf sanatçısı Stefano Ferracci'nin İstanbul fotoğraflarından oluşan "İstoday" sergisi ve Luca Chiste'nin Kapadokya görsellerinden oluşan sergisi de festivale katılanlar tarafından gezilebilecek.

İtalya'nın eski Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili de 2011 yılında yayımlanan "La Turchia Bussa alla Porta, (Türkiye kapıyı çalıyor)" adlı kitabına ilişkin festivalde bir konferans verecek.

Festivalin sinema bölümünün açılış etkinlikleri kapsamında geleneksel Türk müzik enstrümanlarıyla oluşturdukları eserlerinde Türk Halk Müziği'nden elektronik müziğe esintiler bulunan müzik grubu Baba Zula, Santa Chiara Oditoryumu'nda, 1920 Avusturya yapımı Ernst Marischka'nın "Enis Aldjelis (Doğu'nun Çiçeği)" isimli filmine canlı performans yaparak bir konser verecek.


kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.