10 Aralık 2016, Cumartesi
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Akil sinema filmi geliyor

Giriş Saati10.05.2013 18.52 Güncelleme13.05.2013 11.53
A+ A-

Teröre çözüm sürecine katkı sağlamak için oluşturulan 'Akil İnsanlar Komisyonu'nun ardından, akil filmimiz de oluyor! Haydar Işık, barış yanlısı 'akil bir film' çekeceğini söyledi

Yönetmen Haydar Işık, "Barış yanlısı, akil bir film olacak" dediği yeni sinema filmi için çalışmalara başladı. '27'sinde Aşk 7'sinde Ölüm' isimli film; İstanbul'dan, Malatya'ya uzanan bir Kürt-Türk aşkını konu alıyor.

ET VE TIRNAK GİBİ
Çekimleri 15 gün İstanbul'da, 15 gün de Malatya'da yapılacak olan ve vizyon tarihi henüz açıklanmayan filmde; Selahattin Taşdöğen, Esra Sönmezer ve Neslihan Aka rol alıyor. Barış için önemli bir yapıma imza atacaklarını söyleyen Haydar Işık, bu yapıma en önemli desteği Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın verdiğini söylüyor. Yönetmen, "Filmde; et ve tırnak gibi iç içe geçmiş, bu toprağın insanlarını ve büyük bir aşkı anlatacağız. Bu insanların; dil, din, ırk veya etnik olarak asla birbirinden ayrılmayacağını göstereceğiz" dedi.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.