07 Aralık 2016, Çarşamba
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Documentarist 6'ncı kez sinemaseverlerle buluşacak

AA Giriş Saati13.05.2013 12.35 Güncelleme13.05.2013 12.38
A+ A-

Gösterim ve etkinliklerin 6 farklı mekanda yapılacağı Documentarist, 1-6 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek

DOCUMENTARIST 6. İstanbul Belgesel Günleri, Hollanda, Yunanistan ve Brezilya Başkonsolosluğu, SALT, Akbank Sanat, İstanbul Fransız Enstitüsü, Dimitrie Cantemir Romen Kültür Merkezi ve Goethe Enstitüsü'nün desteğiyle, 1-6 Haziran arasında düzenlenecek.

Uluslararası programı davet usulüyle oluşturulan festivale, bu yıl Türkiye'den başvuran 110'u aşkın filmden 25'i seçilirken, bunların arasından genç yönetmenlerin elinden çıkan 17 film, Johan van der Keuken Yeni Yetenek Ödülü'ne aday olacak.

Festivale İsviçre'den katılan Ufuk Emiroğlu'nun ilk filmi "Babam, Devrim ve Ben (Mon Pêre, la Rêvolution et Moi)"in dünya prömiyeri DOCUMENTARIST'te yapılacak.

DOCUMENTARIST 2013 Türkiye Panorama seçkisinde yer alan yönetmenler ve filmleri şöyle:

"Ot (Was)-Caner Canerik, Demir Uçurtma-Sedat Aygün, Mustafa'nın Yaşam Zinciri-Doğu Akıncı, Sadık-Cantekin Cantez ve Burcu Ayşe Esenç, İşkenceyi Gördük-Cenk Örtülü ve Zeynel Koç, Fecîra-Piran Baydemir, Yok Anasının Soyadı-Hande Çayır, Kıymet-Canan Turan, Küpeli-Çetin Baskın ve Metin Akdemir, Gecekondu Mahallesi-Emrah Kılıç, Garod-Onur Güray ve Burcu Yıldız, Meğer-Uğur Egemen İres, Yolun Başında-Somnur Vardar, Şantiye Beyoğlu-Meral Candan, Benim Çocuğum-Can Candan, Asê-Ercan Orhan, Dünyayı Kurtarmaya Çalışanlar-Akile Nazlı Kaya, Babam, Devrim ve Ben (Mon Pêre, la Rêvolution et moi)-Ufuk Emiroğlu, Köprü-Soner Sert, Bay Siebzehnrübl (Her Siebzehnrübl)-Tuna Kaptan, Annemin Pususlası (Qiblenameya Dêya Min)-Hatice Kamer, Misafir-Haydar Demirtaş, Bûka Baranê-Dilek Gökçin, Tek Başına Dans (Alleine Tanzen)-Biene Pilavci, Gurbet Pastası-Ayşe Funda Aras"

DOCUMENTARIST İstanbul Belgesel Günleri'nin gösterim ve etkinlikleri, Akbank Sanat, Fransız Kültür Merkezi, SALT Beyoğlu, Sismanoglio Megaro, Dutch Chapel ve Romanya Kültür Merkezi'nde yapılacak.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.