07 Aralık 2016, Çarşamba
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Selam filmini 2 milyona yakın kişi izledi

CİHAN Giriş Saati13.05.2013 12.25 Güncelleme13.05.2013 12.25
A+ A-

Savaş, açlık ve fakirliğin pençesindeki ülkelere giden fedakâr öğretmenlerin hikâyesini anlatan ve üç ayrı kıtada çekilen ilk Türk filmi olan 'Selam' filmine izleyicinin yoğun ilgisi devam ediyor.

Levent Demirkale'nin yönetmenliğini yaptığı filmi 6 haftada iki milyon sınırına dayandı.

Dünyada savaş, açlık ve fakirliğin yaşandığı ülkelere giden fedakâr öğretmenlerin hikâyesini anlatan Selam filmine izleyici yoğun ilgi gösterdi.

Üç ayrı kıtada çekilen ilk Türk filmi olan ve yönetmen koltuğuna Levent Demirkale'nin oturduğu film, 2 milyon sınırına yaklaştı. 6 haftada 1 milyon 885 bin kişinin izlediği yapım, bu yılın en iyi çıkış yapan filmleri arasına girdi.

2013'ün en çok izlenen dördüncü filmi olan Selam'ın yapımcısı Sabri Koç, filmin hem Anadolu'da hem de Avrupa'da ilgi gördüğünü belirtti.

Filmin konsept danışmanı Haluk Görgün, fedakâr öğretmenlerin hayatlarını beyazperdeye aktaran ilk yapım olmanın heyecanını yaşadıklarını söylüyor.

Çekimleri sırasında 3 tonluk malzemeyle 3 kıta dolaştıklarını aktaran yapımcı Sabri Koç, yakalanan başarıyı, anlatılan hikâyelerin gerçek hayattan alınmış olmasına bağlıyor.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.