09 Aralık 2016, Cuma
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Polanski'yi beklerken..

ESİN KÜÇÜKTEPEPINAR Giriş Saati24.05.2013 17.34 Güncelleme24.05.2013 17.34
A+ A-

Yağmurlu günlerin ardından güneş açtı, festival merkezinin konuşlandığı meşhur kıyı caddesi Croisette daha bir şenlendi. 66.
Cannes Film Festivali pazar akşamı yapılacak ödül töreniyle sona eriyor. Son günlere konulan Roman Polanski ve Jim Jarmush gibi iddialı yönetmenlerin filmleri henüz görülmediği için ödül tahminleri havada.

Altın Palmiye yarışı 'eli yüzü düzgün" hatta sağlam filmlerle geçerken beklenen hareket "Adele'in Hayatı/LA vie d'Adele" ile geldi. Tunus asıllı Fransız yönetmen Abdellatif Kechiche'in filmi iki gencin lezbiyen aşkını hassasiyetle anlatıyor.


Eleştirmenin Haftası ödülü Salvo'ya


Mafya şiddeti, festivalin yan bölümlerinden Eleştirmenin Haftası'nda büyük ödülü kazandı. Italyan yönetmenler Fabio Grassadonia and Antonio Piazza 'nın filmi Sicilya mafyasından acımasız bir adamı anlatıyor.

Sinema yazarı Alin Taşçıyan'ın da aralarında olduğu jürinin ödülünün 10 bin avroluk para desteği de var. Jüri ayrıca Arjantin komedisi "Los Duenos"a da mansiyon ödülü verdi.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.