20 Ekim 2017, Cuma
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Türk sineması Anadolu'ya kamp kurdu

Öner Öngün Giriş Saati22.06.2013 19.16 Güncelleme22.06.2013 21.29
A+ A-

Türk sinemasında son yıllarda çekilen filmlerin birçoğunun hikayesi, Türkiye'nin değişik coğrafi bölgelerinde geçiyor. Birçok yönetmen ve yapımcı, filmlerinde doğdukları şehir ve bölgeleri tanıtmayı tercih ediyor. İste şehir şehir ve bölge bölge Türk sineması...
'Topraga Uzanan Eller': Ömer Can'ın yönettiği, Şerif Sezer ile Nail Kırmızıgü'ün başrolünde olduğu film, Çukurova'ya mevsimlik işçi olarak giden bir ailenin hikayesini anlatıyor.
'Seni Kalbime Gömdüm': Polisiye film 'Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm', ekranda büyük ilgi gören dizinin sinema uzantısıydı... Serinin ikincisi 'Behzat Ç.: Ankara Yanıyor'un çekimleri ise yakında başlıyor. Başrolde yine Erdal Beşikçioğlu var.
'Soguk': Ünlü oyuncu Uğur Yücel'in yönetmen koltuğunda oturduğu 'Soğuk', Kars'ta çekildi. Filmde Sebnem Bozoklu ve Ezgi Mola rol alıyor.
'Öyle Bir Sevdim ki Seni': Orhan Tekelioğlu'nun yönettigi film Trabzon'da geçiyor.
'Kıs Uykusu': Nuri Bilge Ceylan'ın son filmi 'Kış Uykusu'nun büyük bölümü Kapadokya'da geçiyor. Ceylan'ın bölgeye büyük bir sevgi beslediği biliniyor.
'Anlat Istanbul': Beş İstanbul hikayesini anlatan filmde birçok yıldız rol almıştı.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.