23 Ağustos 2017, Çarşamba
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Yılmaz Köksal'dan açıklama

Giriş Saati16.07.2013 19.21 Güncelleme16.07.2013 19.21
A+ A-

Türk sinemasına yaklaşık 50 yıldan beri emek veren ve 200'e yakın filmde rol alan usta oyuncu Yılmaz Köksal, gençliğinde bir süre gemilerde çalışarak Avrupa'yı dolaştığını söyledi. Köksal, "Uzun bir süre ikinci derecede rollerde oynadım. Daha sonra ise 1970 yılında Çetin İnanç'ın yönettiği 'Çeko' filmiyle başrol oyunculuğuna yükseldim." dedi. Filmin başarısıyla halkın beğenisini kazanıp macera filmlerinde oynamaya devam ettiğini aktaran Köksal, ayrıca birçok senaryo yazdığını vurguladı. Özel televizyonların artmasıyla birlikte sinema ve dizi filmlerde oyunculuk hayatına devam ettiğini bildiren Köksal, 73 yaşında olduğunu ve sağlığı elverdiği sürece sinema sanatına hizmet etmek istediğini söyledi.

Türk sinemasının yaşayan ustalarından Köksal, tatil için geldiği Balıkesir'de Belediye Başkanı İsmail Ok'u makamında ziyaret etti. Tatil beldelerinden Güre'ye yapacağı gezi için şehirden geçtiği sırada belediyeye uğrayan Köksal, Başkan Ok ile bir süre görüştü. Balıkesir'den nadiren de olsa geçtiğini, her defasında istemesine rağmen belediyeye uğramanın hiç nasip olmadığını söyledi. Bu defa böyle bir fırsat bulduğu ve kendisini kabul ettiği için Ok'a teşekkür ederek, "Balıkesir'den zaman zaman geçerim. Oldukça da güzel bir şehrimizdir. Temiz ve bakımlı caddeleri, sevecen insanları, tanınmış turistik yöreleriyle sevdiğim bir il burası. Şehrin böyle bakımlı olması, iyi bir belediye başkanına emanet edildiğini gösteriyor. Sizi tebrik ediyorum başkanım." şeklinde konuştu.

Başkan İsmail Ok da Yılmaz Köksal'ı görmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Filmleriyle büyüdüğümüz, hayranı olduğumuz eski ve usta bir sanatçıyla karşı karşıya gelmek büyük sürpriz. Geldiğiniz için size teşekkür ediyorum. Sizi yıllar öncesinin siyah beyaz avantür filmlerinden tanıyoruz. Yıllarca filmlerinizi hayranlıkla izledik. Bu yaşınıza rağmen mesleğinizi aşkla sürdürüyorsunuz. Size gerek sanat hayatınızda gerekse özel hayatınızda sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum." dedi.

Ziyaretin sonunda belediye hizmetlerinden bahseden Başkan Ok, misafirine Balıkesir kolonyası ve "Balıkesir'de Zaman ve Mekan" adlı bir albüm hediye etti.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.