23 Eylül 2017, Cumartesi
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

'Annem filmdeki gibi cahil değildi'

MESUT ER Giriş Saati06.11.2013 23.22 Güncelleme07.11.2013 03.43
A+ A-

"Hükümet Kadın"da anlatılan kadın belediye başkanı Zekiye Midyat'ın oğlu "Annem 5 dil biliyordu" diyerek, filmin yönetmeni olan yeğenine dava açtı

Oyuncu Sermiyan Midyat, Güneydoğu'nun ilk belediye başkanı olan babaannesi Zekiye Midyat'ın gerçek hikâyesini anlattığı "Hükümet Kadın" filmi yüzünden amcasıyla davalık oldu. Amca Ferit Midyat, filmde annesinin cahil bir kadın olarak gösterildiğini, gerçek hikâyesinin çarpıtıldığını iddia ederek filmin durdurulması için İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'ndaki Kartal 10'uncu Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurdu. Zekiye Midyat'ın Sermiyan Midyat'ın öz babaannesi olmadığını belirten Ferit Midyat "Midyat'a elektrik ve su getiren, 5 dil bilen annemi filmde parmak basan cahil biri gibi gösterdi. Kardeşlerimi de rüşvetçi lanse etti. Filmde hepsiyle alay etti" dedi. Filmin yönetmeni, senaristi ve oyuncusu olan Sermiyan Midyat ise Ferit Midyat tarafından tehdit edildiği iddiasıyla polise başvurdu. Ferit Midyat, bu şikâyet için "Tehdit ettiğimi, haraç istediğimi söylemiş. 32 yıl gümrük memuru olarak alnımın akıyla çalıştım. Ben bunlara tenezzül etmem. Tazminat davası açacağım ve mahkeme uygun görürse tazminatla annem adına Kürtçe özel okul yaptıracağım" dedi.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.