19 Ekim 2017, Perşembe
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Malatya'da sanat dolu bir hafta

TAHİR ÖZÇELİK Giriş Saati16.11.2013 23.44 Güncelleme17.11.2013 04.58
A+ A-

Malatya Uluslararası Film Festivali'nde 140 film ve ünlü sanatçılar sinemaseverlerle buluşuyor

Malatya'da önceki gün başlayan 4. Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında 140 filmin gösterimi gerçekleştiriliyor. Ayrıca ünlü konukları sinemaseverlerle buluşturan söyleşiler ve sergilerle sanat dolu bir hafta yaşanıyor. Kentin bu haftayı dolu dolu geçireceğini söyleyen Malatya Valisi Vasip Şahin, "Malatya sinemayı önceleyerek; evrensel bir dille dünyaya, ülkemize sevginin diliyle haykırıp bu dünyanın güzelleşmesine, insanımıza ve insanlığa karınca kararınca hizmet etme, bir katkıda bulunma adına biz de varız diyor" ifadesini kullandı. Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır da "Festival kapsamında çok değerli konuklarımızı, yazarlarımızı, sanatçılarımızı ağırlıyoruz. Sinema özelinde gerçekten burada çok değerli duayenler var" dedi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdür Yardımcısı Ali Atlıhan ise "Bakanlık olarak başından beri Malatya Uluslararası Film Festivali'ni destekliyoruz. Malatya sokaklarında, caddelerinde sanatçılarımızın halkla kucaklaştığını görmek bizi daha da fazla memnun ediyor" diye konuştu.

AKIN: FESTİVAL YILDIZLAŞTI
Festivalin açılış töreninde onur ödülü alan sinema sanatçısı Filiz Akın, "Malatya bu güzel festivalle yıldızlaştı. Bu ödüller bana şunu hatırlatıyor: Oyunculuğunuz, filmleriniz bir tarafa. Beğenilir veya beğenilmez, ama bizi etkilediniz. Sizi sevdik ve hâlâ seviyoruz demek gibi geliyor."


kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.