23 Eylül 2017, Cumartesi
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Çiçek Abbas'a dolmuşçu rakip geliyor

Giriş Saati18.11.2013 11.57 Güncelleme18.11.2013 11.57
A+ A-

Komedyen Atalay Demirci, bir dolmuşçunun hayatının anlatıldığı filmle, Yeşilçam'da minibüs şoförü olma hayaliyle hafızalara kazınan Çiçek Abbas'a rakip olacak.

Sahnelerden beyazperdeye geçmeye hazırlanan Demirci, öyküsü kendisine ait olan filmde, aynı zamanda dolmuş şoförü olarak kamera önünde yer alacak.

Demirci yaptığı açıklamada, sinemanın kendisini çok heyecanlandırdığını belirterek, "İnanıyorum ki bu film insanları saracak, çünkü çok sıcak bir hikaye" dedi.

Filmde sanaryo yazım aşamasına geçildiğini, kastın henüz belli olmadığını belirten Demirci, filmin Sincan hattında çekileceğini ifade etti

Demirci, neden Sincan'ın seçildiğiyle ilgili olarak ise "Bir kere uzun bir hat. Uzun hat çok fazla diyalog demek, çok diyalog da çok espri demek. Filmde biraz Ankara havaları da olacak. 'Ankara havası' deyince de akla Sincan geliyor" diye konuştu.

Dolmuşçuluğun "espriye gebe bir iş" olduğunu söyleyen Demirci, şoför rolü için "Elde tespih, güzel iri bir yüzük olacak. Kolu camdan çıkaracağız. Biraz da delikanlı havamız olacak gibi görünüyor. Ama haksızlığa karşı duran, kitabın ortasından konuşan aynı zamanda çok esprili, zeki olacak" ifadesini kullandı.

Demirci, "Ankara'da yaşayan bir insan olarak toplu taşıma araçlarında ne olup bittiğini çok iyi biliyorum" diyerek, kendisinin de daha önce defalarca dolmuşa bindiğini dile getirdi.

Yıllardır sahneden ekmek yemesine rağmen televizyona katılmasıyla daha geniş kitlelerce tanınan Demirci, bir televizyon programı için de standup ve yarışmanın birlikte yürütüldüğü "Eşler birbirini ne kadar tanıyor?" konulu bir komedi programı üzerinde çalıştıklarını, bir aksilik olmazsa Acun Ilıcalı ile programı hayata geçireceklerini anlattı.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.