19 Ekim 2017, Perşembe
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Hangi filme gitmeli?

Giriş Saati22.11.2013 15.44 Güncelleme22.11.2013 15.45
A+ A-

Bu hafta 4 yeni film vizyona girecek. İşte haftanın yenileri ve fragmanları...

Sinemaseverler bu hafta, bilim kurgu, animasyon ve drama türlerinden oluşan seçkiler ile buluşuyor. Bu hafta Türkiye'nin ilk çizgi sinema filmi olan 'Ayas'. Ayşe Şule Bilgiç'in kaleminden çıkan 'Ayas', 75 kişilik bir ekibin 3 yıllık emeği ile ortaya çıktı.

"AÇLIK OYUNLARI: ATEŞİ YAKALAMAK"

Film, Everdeen'in yoldaşı Mellark ile birlikte 74. Açlık Oyunlarını kazanması ve eve dönmesiyle başlıyor. Kazanmak, aslında ailelerini ve arkadaşlarını geride bırakıp, bütün bölgeleri tek tek gezmelerini gerektiren 'Zafer Turu' yapmaları anlamına gelmektedir. Yol boyunca Katniss ayaklanmanın başlamak üzere olduğunu fark eder. Francis Lawrence'in yönettiği ve Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson ile Elizabeth Banks'in oynadığı 'Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak', aksiyon, drama, bilim kurgu türünde.

FİLMİN FRAGMANINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

FİLMDEN KARELER İÇİN TIKLAYIN!

"AYAS"

6 yaşındaki Ayas'ın hayatından bir bölümü yansıtan sinema filmi 75 kişilik bir ekibin 3 yıllık emeği ile ortaya çıktı. 22 Kasım'da seyirciyle buluşacak olan çizgi sinema filminde çocuklar Ayas ile birlikte maceradan maceraya koşacak. Sadece hik'yesi ile değil, kahramanları ve müzikleri ile de çocukların çok seveceği 'Ayas', sinema perdesinin dışında da pek çok sürpriz ile gelecek. Ayşe Şule Bilgiç'in senaryosunu yazdığı animasyon film 'Ayas', Türkiye'nin ilk çizgi sinema filmi olma özelliğini taşıyor. Filmin yönetmen koltuğunda, H. Emre Konyalı, Mustafa Tuğrul Tiryaki oturuyor.

FİLMİN FRAGMANINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

FİLMDEN KARELER İÇİN TIKLAYIN!

"KÜF"

Basri, demiryollarında yol bekçisi olarak çalışmaktadır ve yalnızdır. Tek oğlu olan Seyfi tam 18 yıl önce, okuduğu üniversitede öğrenciyken gözaltına alınmış ve o günden sonra hiç kimse Seyfi'den haber alamamıştır. Basri'nin oğlu kaybolduktan altı yıl sonra karısı da ölmüştür. Anadolu'nun bereketli toprakları ve onu sarıp sarmalayan uçsuz bucaksız tren yolları, umut ve vicdan… Ali Aydın'ın yönettiği ve Ercan Kesal, Muhammet Uzuner ile Tansu Biçer'in oynadığı 'Küf', sadece İstanbul Moda Sahnesi'nde 6 Aralık tarihine kadar gösterimde olacak.

FİLMİN FRAGMANINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

FİLMDEN KARELER İÇİN TIKLAYIN!

"ERKEK TARAFI: TESTOSTERON"

Aşkı mantık mı, duygular mı, yoksa biyoloji mi yönetir? Her şey nikah salonunda evlenmek üzere olan gelinin salondaki konuklardan biriyle öpüşmesiyle başlar. Nikah salonu savaş alanına döner, kimin kime vurduğu belli değildir. Ortalık yatışınca kavganın tarafları olan farklı mesleklere ve karakterlere sahip 7 adam (Mert Fırat, Emre Karayel, Timur Acar, Onur Ünsal, Metin Coşkun, Tuna Kırlı ve Cihan Ercan) ünlü bir pop şarkıcısı olan gelinin neden kendi halinde bir bilim adamıyla olan ilişkisini nikah salonunda bitirmeye çalıştığını tartışır. Gece boyunca tek ortak noktaları olan "kadınlar" üzerinden konuşurlar. Kadınlarla olan komik hikayelerini anlattıkça zaafları ve zayıflıkları teker teker ortaya saçılır.

FİLMİN FRAGMANINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

FİLMDEN KARELER İÇİN TIKLAYIN!

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.