20 Ekim 2017, Cuma
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Kristal Kayısı Yozgat Blues'un

Giriş Saati22.11.2013 00.59 Güncelleme22.11.2013 01.05
A+ A-

4. Malatya Uluslararası Film Festivali görkemli ödül töreniyle sona erdi. Ödül törenine "Yozgat Blues" filmi damgasını vurdu. aHaber ekranlarından canlı olarak yayınlanan ödül töreni, Korhan Abay ve Çiğdem Tunç'un sunumu ile Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonu'nda gerçekleşti. En İyi Film Ödülü, En İyi Yönetmen Ödülü ve Siyad Ödülü Yozgat Blues'un oldu. Yönetmen Mahmut Fazıl Çoşkun bu ödülü almanın kendisi için değerli olduğunu belirtirken, filmin yapımcısı Halil Kardaş, "Bundan sonra Malatya Blues'u da yapacağız" diyerek, salonu kahkahaya boğdu. En İyi Senaryo Ödülü ise "Saroyan Ülkesi" filmi ile Lusin Dink'in oldu. En İyi Kadın Oyuncu ödülü "Kusursuzlar" filmindeki performansıyla İpek Türktan Kaynak'a giderken, En İyi Erkek Oyuncu ödülünü ise "Eve Dönüş Sarıkamış 1915" filmindeki performansıyla Serdar Orçin aldı. Festivalde bu yıl bir de Kemal Sunal Halk Jürisi Ödülü verildi. Jüri Özel Ödülü "Eve Dönüş Sarıkamış 1915" filminin Görüntü Yönetmeni Hayk Kirakosyan'a verildi. Ödülü takdim eden Ali Sunal, "Bu anlamlı ödülü, yeni kaybettiğimiz, babamın da hayran olduğu Nejat Uygur ve diğer tüm ustalar adına vermek istiyorum" dedi. Uluslararası Uzun Film Yarışma kategorisinde En İyi Film "In Bloom" filmine giderken, "Omar-Ömer" filmi ve "LunchBox" filmi de mansiyona değer görüldü.

SABAH'IN GURUR GECESİ
Festivalin ana basın sponsoru plaketini aHaber ve Sabah Gazetesi adına Sabah gazetesi Kurumsal İletişim Grup Müdürü Fecir Alptekin aldı. Sabah.com.tr adına SABAH'ın okur temsilcisi İbrahim Altay, Takvim Gazetesi adına Deniz Alan'a plaket verildi.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.