X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Erzincanlı Gurbetçiden Silopi’ye Tekerlekli Sandalye Yardımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Erzincanlı Gurbetçiden Silopi’ye Tekerlekli Sandalye Yardımı

  • Giriş Tarihi: 24.3.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 14:58
ALMANYA'DA YAŞAYAN ALİ SONKAYA İSİMLİ ERZİNCANLI VATANDAŞ SİLOPİ’DE YAŞAYAN YÜRÜME ENGELLİ FAKİR VATANDAŞLAR İÇİN TEKERLEKLİ SANDALYE YARDIMI YAPTI.
Erzincanlı Gurbetçiden Silopi’ye Tekerlekli Sandalye Yardımı

Almanya’da yaşayan Ali Sonkaya isimli Erzincanlı vatandaş Silopi’de yaşayan yürüme engelli fakir vatandaşlar için tekerlekli sandalye yardımı yaptı.
Silopi ilçesinde Engelliler Yardımlaşma, Dayanışma ve Destekleme Derneği’ne yurtdışından tekerlekli sandalye yardımı yapıldı. Almanya’da ikamet eden Ali Sonkaya adlı gurbetçi vatandaş Silopi Engelli Derneği’ne 5 adet tekerlekli sandalye yardımında bulundu. Engelliler Yardımlaşma, Dayanışma ve Destekleme Derneği Silopi İlçe Başkanı Abdullah Süer kendilerine yardımda bulunan gurbetçi vatandaş Ali Sonkaya’ya çok teşekkür ettiğini ve en kısa sürede dağıtacaklarını söyledi. Sonkaya, "Özürlü vatandaşların problemleriyle yakından ilgilenmek, bu insanların sorunlarının çözüme ulaşmaları konusunda yardımcı olunması her vatandaşın görevidir. Bu insanlarımızı özürlüler diye dışlayamayız. Çünkü onlarda bu toplumun bir parçasıdır. Sandalyelerin maddi tarafı önemli değildir. Önemli olan onların hayır dualarını almaktır" dedi.