X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Halk Eğitim Merkezi İmam Hatip Öğrencilerine Gelişim Kursu Açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Halk Eğitim Merkezi İmam Hatip Öğrencilerine Gelişim Kursu Açtı

  • Giriş Tarihi: 13.4.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 17:37
BİLEN, KURSTA ÇOCUKLARA KUR’AN ÖĞRETMEK ÜZERE GÖREVLENDİRİLECEK GÖREVLİLERLE ALAKALI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA BİR MODÜL ÇALIŞMASI YAPILDIĞINI SÖYLEDİ.
Halk Eğitim Merkezi İmam Hatip Öğrencilerine Gelişim Kursu Açtı

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında düzenlenen protokolle açılan 4-6 yaş çocuk etkinlikleri kursu, Silopi Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açıldı.
Kurs hakkında bilgi veren Silopi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Bilen, kursta çocuklara Kur’an öğretmek üzere görevlendirilecek görevlilerle alakalı Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında bir modül çalışması yapıldığını söyledi. Bilen, "Bu modülde 4-6 yaş etkinlikleri adı altında 296 saatlik bir kurs şuan programlarımız da var. Ve bu doğrultuda duyurularımızı yaptık, talep topladık. Bu kursu alanlar sadece Diyanet İşleri Başkanlığının değil, ilçemizdeki diğer anaokulları, kreş ve anasınıflarında da istihdam edilebilecek. Amacımız Kur’an kurslarında eğitim veren eğitmenlerin kursiyerlere nasıl davranacaklarını ve onlarla nasıl iletişim kurmaları gerektiğini kapsıyor. Bir aylık eğitimin ardından eğitmenlerin öğrencilerle daha iyi iletişim kuracaklarına inanıyoruz" dedi.