X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Hastane Personeline İşaret Dili Eğitimi Verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Hastane Personeline İşaret Dili Eğitimi Verildi

  • Giriş Tarihi: 19.6.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 16:18
HASTANE BAŞHEKİMİ OP. DR. İZZET ÖZGÜRLÜK,"TOPLAMDA 8 İŞARET DİLİ EĞİTİMLERİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI. İNANIYORUM Kİ BU SEMİNER HASTANEMİZE GELEN İŞİTME ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZLA DAHA SAĞLIKLI İLETİŞİM KURMAMIZI SAĞLAYACAK"DEDİ.
Hastane Personeline İşaret Dili Eğitimi Verildi

Devlet Hastane’sinin çeşitli birimlerinde görev yapan personellere işaret dili eğitimi verildi.
Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Sivas Devlet Hastanesi’nde çeşitli birimlerinde görev yapan 8 personele yönelik yaklaşık 6 süren işaret dili eğitim kursu tamamlandı. Hastanenin bünyesinde başlatılan eğitim kapsamında, 5 personel 6 ay süreli uzman seviyesinde, 3 personel ise 3 ay süre ile birinci seviye işaret dili eğitimine tabi tutuldu.
Hastane Başhekimi Op. Dr. İzzet Özgürlük, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin kurulduğu günden bu yana hastanelerinde önemli gelişim ve yenilikler yaşandığını ifade ederek,"Toplamda 8 işaret dili eğitimlerini başarıyla tamamladı. İnanıyorum ki bu seminer hastanemize gelen işitme engelli vatandaşlarımızla daha sağlıklı iletişim kurmamızı sağlayacak. İşaret Dili Eğitmeni Mustafa Epik’e kurumum adına teşekkür ediyorum."dedi.