Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aysal dayak yedi, hayatı değişti!

Giriş Tarihi: 26.4.2011 09:34 Güncelleme Tarihi: 26.4.2011 09:37
son günlerde Türkiye'nin en fazla konuştuğu isimlerden biri... Tarihinin en kötü günlerini geçiren 'da başkanlığa talip olan Aysal, özellikle yurt dışındaki müthiş iş başarısı ve elde ettiği servetiyle daha önce sık sık gündeme gelmişti. Fakat Ünal Aysal'ın geçmişiyle ilgili bir ayrıntı, hayatının aynen bir film gibi olduğunu gözler önüne serdi. İşte Aysal'ı belki de Galatasaray başkanı yapacak olan trajedik olay...

YAŞADIKLARI ONU ÇOK ETKİLEDİ
Ünal Aysal, 1972 yılında Koç Grubu'na bağlı Ram Dış Ticaret Şirketi'nde koordinatör olarak çalışmaktadır. Bir gün evinde otururken bir polis arabası sürekli korna çalar. Aysal'ın küçük kızı korkup ağlamaya başlar. Ünal Aysal aşağıya inip polislere korna çalmayın diye rica eder. Fakat tartışma çıkar. Karakola götürülen Aysal bir polis tarafından darp edilir. Yaşadığı bu olaydan çok etkilenen Aysal, "Artık bu ülkede yaşanmaz" diyerek Belçika'nın yolunu tutar.

Bu kararıyla kendisini yıllar sonra Türkiye'nin en önemli iş adamlarından birisi yapacak olan yola adımını atar. 1974'te firmasını kurar. Unit'i bir dünya devi haline getirir. 1998 yılında ise yatırım yapmak için yeniden Türkiye'ye döner. Aysal şimdi de Galatasaray başkanı olmak için gün sayıyor.

İşte Aysal'ın serveti ve şirketleri:
ARKADAŞINA GÖNDER
Aysal dayak yedi, hayatı değişti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz