X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ultraslan'dan çok sert açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ultraslan'dan çok sert açıklama

  • Giriş Tarihi: 12.7.2013 02:21 Güncelleme Tarihi: 12.7.2013 11:13

Galatasaray'ın yıldız oyuncusu Cenk Akyol'un, A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın, 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası kadrosuna alınmamasıyla ilgili sarı kırmızılı taraftar grubu UltrAslan'dan çok sert bir açıklama geldi. İşte o açıklama...

CENK AKYOL YALNIZ DEĞİLDİR!

Senelerdir gerek federasyon yöneticilerinin gerekse de milli takım yetkililerinin ülke imajına zarar veren politikalarını sıklıkla eleştirdik ve kendilerini uyardık. Ancak son yıllarda ve son günlerde yaşanan gelişmeler artık ülkemizin ortak değeri olan Milli Takımımızı çıkarları doğrultusunda kullanmaları, katlanılmaz boyutlara gelmiştir.

Geçtiğimiz yıl milli takıma gönderilen oyuncularımızı ayartarak Fenerbahçe'ye gitmeleri konusunda ikna etmeye çalışan teknik heyetin varlığı malumunuzdur. Ar-Edep mefhumlarından bir zerre nasibini almış yöneticiler için istifa kaçınılmaz iken, bu şahısların halen Federasyon'da ve Milli Takım'da görev alabilmesini dehşetle takip ediyoruz.

Bu teknik heyetten zaten adil bir oyuncu tercihi beklemiyorduk. Lakin eğer ki oyuncu seçimlerine etki eden hususlar sportif kavramlarla açıklanamayacak hale gelmişse burada gerek yetkililere dur demesini, gerekse de oyuncularımıza sahip çıkmasını biliriz!

Unutulmasın ki 12 Dev Adam mottosu ile yola çıkıldığı zaman tüm halkı birleştiren ve bir arada devleşen takımımız, siyasi görüşler - menfaatler ve çıkarlar devreye girdiği zaman ayrışarak çözülecektir. Milli takım ne canlı yayına katıldıkları televizyonların, ne reklamlarında oynadıkları bankalarındır.

Tüm bunlar, Milli Takım ve Halkın bütünleşmesinden fayda sağlayan kuruluşlar olduklarını unutmamalı ve kendi kurumsal rezaletlerinden kaynaklanan düşmanlık duyguları ile Milli Takım yapısıyla oynayacak hadsizliğe varmamalıdır!

Ülke sporunu ileriye taşımaya gayret gösterilen, Olimpiyat adaylığı sürecinde mühim adımlar atılan ve yatırımların yapıldığı bir dönemde federasyonların üst üste imza attığı skandal kararlar, sporda sağlanmaya çalışılan barış ortamının köklerine dinamit yerleştirmekte ve tarafları tamamıyla birbirinden ayrıştırmaktadır! Öyle ki birleştirici rolü büyük olan milli takımı bile taraflarına alet etmeye çalışan zihniyetler yönetmekte ve sponsor olunca istediğini yaptıracağına inanan sermaye sahiplerinin milli takım seçimlerini yönlendirmeleri ile takımlar halkın değil belirli kesimlerin takımı olmaktadır!

Oyuncumuz Cenk AKYOL'un yalnız olmadığını bildirir, kendisine uygulanan ve milli takım yönetimine damga vuran bu ayrımcılığa imza atan kıt zihniyetleri, milli takim forması önüne başka değer ve menfaatlerini koyanları ivedilikle istifaya davet ediyoruz!

ultrAslan

kalan karakter 1000

fbli fbli

ayrıca ultra aslan kim yahu?

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır22
cevapla 12.07.2013 15:40
fbli fbli

gs kendisi doğru dürüst oynatmamış. milli takıma neden seçilsin bu vatandaş? final serisinde bile son maç dışında ortalıkta yok!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır14
cevapla 12.07.2013 15:31
ultraYaslan ultraYaslan

Ultraslan karar bir açıklama yapmış ama içinde Fenerbahçe geçiyor. Fenerbahçe olmazsa yazdıklarında fazla okunmaz çünkü kendiside biliyor. =)

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır22
cevapla 12.07.2013 12:16
bayram bayram

derhal milli takıma alınsın!!derhal o gelsin,derhal şu gitsin!!!ivedilikle yöneticiler istifa etsin!!ne ala memleket!

Aynı Görüşte misiniz?
evet24
hayır17
cevapla 12.07.2013 12:15
hasan hasan

doğru ve yerinde tespitler

Aynı Görüşte misiniz?
evet33
hayır28
cevapla 12.07.2013 11:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.