X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Üç maç ceza bana göre ağır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Üç maç ceza bana göre ağır

  • Giriş Tarihi: 2.3.2013

Alp: Dediğim gibi bir karar alındı. Tedbire uymamaktan ceza verilmeyeceğini söylemiştim. Üç maç ağır bir karar olmuş.

Disiplin Kurulu'nun kararı öncesi Galatasaray- Orduspor maçının hakemi Serkan Çınar'ın raporunu ve Hukuk Kurulu'nun sevk yazısını SABAH'a analiz eden eski PFDK üyesi Yusuf Reha Alp, Fatih Terim'e üç maçlık ceza için de sorularımızı yanıtladı.

Yusuf Bey, Fatih Terim'e verilen 3 maçlık cezayı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Tedbire uymamaktan ceza verilemeyeceğini zaten söylemiştim. Aynen böyle oldu. Bu konuda bir ceza verilseydi hukuka aykırı olurdu. Fatih Terim sportmenliğe aykırı hareketten ceza aldı. Ben raporu okudum, o rapora 3 maçlık ceza bana göre ağır. Fatih Terim'in dışarı atılması da bence ağır bir karar. Atılması gerekmezdi ama atıldığı için ceza alacağı belliydi. Ben olsam maksimum 2 maç isterdim.

Sabah'taki değerlendirmenizde Hukuk Kurulu'nun tedbir kararını 25 Şubat yerine 26 Şubat tarihli olarak yazdığını belirttiniz. Size göre PFDK bu konuda nasıl bir tavır almış?
Tam da benim dediğim yönde bir karar almış. Tedbire uymamak asgari 4 maçtan başlıyor. 4 ila 12 maçlık bir cezası var. Fatih Terim tedbire uymamaktan da sevk edilmesine rağmen PFDK bunu dikkate almadı, çünkü sevk tarihi yanlış. 25'inde tedbire uymayan bir adamın tedbirini 26'sında başlatırsanız PFDK ona ceza veremez.

Çıkan cezaya göre rapor nasıl değerlendirilmiş bu toplantıda?
Rapor olanları anlatmış. Rapordan ziyade bence sevk ağırdı. Hakemin raporuna göre hakaret, tehdit, tedbire uymama ve sportmenlik dışı davranış vardı. Bu laflarda hakaret ve tehdit yok. Sadece (o da belki) sportmenliğe aykırı davranış var. Dolayısıyla hakemin raporunun ağır olduğuna inanmıyorum. Hukuk Kurulu'nun raporu ağır değerlendirdiğine inanıyorum. PFDK, Hukuk Kurulu'nun düştüğü yanlışa düşmedi ve raporu doğru değerlendirdi.

kalan karakter 1000

yeah yeah

yok canim ne cezasi madalya verilmeliydi kendisine

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.03.2013 18:57
vatandas vatandas

bunlar g.saray duşmanları fener artık yolun sonundaya illa g.sarayın onu kesılmelı amaaa hiç kımse engel olamıyacak hele koca kafa asla olamıyacak

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 02.03.2013 05:14
cengiz yıldız cengiz yıldız

Çok biliyormuşsun Reha bey bravo, tahkim de sizinle aynı kararda:)))

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 02.03.2013 04:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.