X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER TFF'nin Emre Belözoğlu kararı çıldırttı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

TFF'nin Emre Belözoğlu kararı çıldırttı!

  • Giriş Tarihi: 14.3.2013 20:28

Emre Belözoğlu'nun PFDK'ye sevk edilmemesi üzerine Kasımpaşa Kulübü'nden sert bir açıklama geldi.

Kasımpaşa Kulübü, Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu'nun PFDK'ye sevk edilmesi için yaptıkları başvurunun reddedildiğini açıklayarak, TFF'ye tepki gösterdi.

Kulüpten yapılan açıklama şöyle:

"24.02.2013 tarihinde oynanan Fenerbahçe-Kasımpaşa müsabakasında rakip takım oyuncusu Emre Belözoğlu tüm Türkiye'nin yayıncı kuruluş görüntülerinde çok açıkça görüldüğü üzere, yedek kulübemize karşı galiz küfürler etmiş ve ağır hakaretlerde bulunmuştur. Gerekli cezai müeyyideye tabi tutulması için tarafımızca Türkiye Futbol Federasyonuna, ilgili oyuncunun Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevki konusunda küfürün görüldüğü yayıncı kuruluş görüntüleri ve futbolcunun sarf ettiği küfürlü sözler hakkında Konuşma Engelliler Federasyonu, dudak okuma uzmanı tarafından düzenlenen bilirkişi raporu ile birlikte 28.02.2013 tarihinde başvuruda bulunulmuştur.

Türkiye Futbol Federasyonundan 13.03.2013 tarihli tarafımıza ulaşan yazıda, futbolcu Emre Belözoğlu'nun küfürlerinin ve hakaretlerinin müsabaka görevlilerinin raporlarında yer almadığı, salt görüntüler ve uzman görüşü esas alınarak sözlü ifadelerden dolayı disiplin sevki işlemi yapılmadığından bahisle başvurumuz reddedilmiştir.

Kasımpaşa A.Ş. olarak söz konusu oyuncunun kulübümüze karşı yapmış olduğu saygısızlığın cezasız kalmaması için sürecin takipçisi olduğumuzu ve Türkiye Futbol Federasyonunun yukarıda belirtilen hukuka aykırı kararına karşı yasal haklarımızı kullanacağımızı tüm spor kamuoyunun bilgisine sunarız. Ayrıca bu konuda spor dünyasının basın, diğer kulüpler ve şahısların daha duyarlı olmasını beklediğimizi önemle belirtiriz.

Bütün Türkiye'nin gördüğü bu olayın Türkiye Futbol Federasyonunca, Disiplin Kuruluna sevk edilecek bir eylem olarak nitelendirilmemesi ve talebimizin reddedilmiş olması hukuka ve futbolun ana amacı olan Fair-play ruhuna aykırı bir karardır.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun futbolun geleceği için çok önem taşıyan bu olaya gerekli hassasiyetle eğilmemesi ve duyarsız kalması gerek halkın gerekse dürüst ve saygın spor dünyasının beklentilerini karşılamadığı açıktır. Kasımpaşa A.Ş. olarak dürüst, ilkeli ve ahlaklı futbol anlayışımızdan taviz vermeden Fair-play ruhuna aykırı eylemlerle mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğimizi kamuoyuna saygıyla bildiririz.

kalan karakter 1000

osmanlı osmanlı

tff eşittir hak ve adaletsizlik.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.03.2013 08:59
objektif objektif

Veremez bence yıldırım demirören artık aziz yıldırımı karşısına alamaz vefa borcu bitmedi daha:))))

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.03.2013 02:04
ercan ercan

kasımpaşa hiç ağlamasın. Bu federasyona onlarda destek vermişti.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.03.2013 02:00
tabiricaiz tabiricaiz

beyaz kulübün hakları hakkında tff disiplin ve tahkim kurulu yetkilileri kasımpaşalılara brif versin de hayale kapılmasınlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.03.2013 01:44
Harun Harun

Fener maçlarında hep fener lehine çalınan düdükler verilen penaltılar verilemeyen kırmızı kartlar ne olacak Ceza yok küfür çok

Aynı Görüşte misiniz?
evet32
hayır21
cevapla 14.03.2013 23:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.