Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi için 'feda' dedi

Giriş Tarihi: 18.4.2013 09:28

Beşiktaş Yönetimi, Şampiyonlar Ligi'ne kalmak için kesenin ağzını açtı. İkinci olmaları durumunda süper prim vaadinde bulunan siyah-beyazlılar, ön elemeyi de geçmeleri durumunda daha fazla bir paranın sahibi olacak.

UEFA kriterlerini yerine getirerek Avrupa'da yerini almak için çalışan Beşiktaş Yönetimi, şimdi Şampiyonlar Ligi'ne kalabilmek için kolları sıvadı. Şampiyonluk şanslarının neredeyse imkansız olarak gören siyah-beyazlılar, şimdi de ikincilik trenini kaçırmamak için oyuncularını teşvik etmek istiyor. Bu nedenle de "Süper Prim" için harekete geçildi.

Geçtiğimiz sezon play-off maçlarında uygulanan prim sistemiyle futbolcularını hırslandırmaya çalışan yönetim, ikinci olunması halinde ise "Süper Prim"i iki parça halinde dağıtacak.

Henüz miktarı belirlenmemiş olan primin ilk bölümü, ligin ikinci bitirilmesi halinde hesaplara yatırılacak. Beşiktaş Yönetimi, ligi ikinci bitiren futbolcuların ön elemeyi geçerek Şampiyonlar Ligi'ne girmesi durumunda ise bu kez süper primin kalan kısmını banka hesaplarına aktaracak.

Bu paket prim sistemiyle ligin kalan haftalarını kayıpsız atlatmayı planlayan siyah - beyazlı yönetim, aksi durumda ise normal prim sistemini uygulayacak.

Sezon başında belirlenen prim sistemine göre galibiyetlerde 9 bin lira alan futbolcular, ligi üçüncü bitirmeleri durumunda sadece galibiyet primlerini alabilecek. Yönetim mağlubiyetlerde ise sezon başında beri uyguladığı gibi, 9 bin TL ceza kesecek.

(milliyet)ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi için 'feda' dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz