X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kara gün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kara gün

  • Giriş Tarihi: 26.6.2013

UEFA Disiplin Kurulu'nun merakla beklenen faks'ı "Avrupa'dan men" kararıyla kulüplere ulaştı

Türkiye'nin son iki gündür büyük bir merak ve heyecanla beklediği UEFA Disiplin Kurulu'nun karar faksı dün Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye ulaştı. Saatler 19.30'u gösterirken Türkiye ilk olarak Beşiktaş hakkında verilen 1 yıl Avrupa'dan men kararını öğrendi. Fenerbahçe'nin Avrupa'dan 2+1 yıl men edildiği haberi ise saatler 20.15'i gösterdiği sırada duyuldu. "Spordan ömür boyu men" istemiyle Disiplin Kurulu'na sevkedilen F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yöneticiler Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Ali Yıldırım ve Cemil Turan ile Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Tayfur Havutçu ve asbaşkanı Serdal Adalı hakkında ise UEFA müfettişinden ek rapor istendiği için karar verilmedi. F.Bahçe'ye 13, Beşiktaş'a ise 12 sayfalık rapor geldi.

YALAN BEYAN İDDİASI!
2010-2011 sezonu sonrası Şampiyonlar Ligi'ne gidememişti. Dün çıkan 2+1 yıl men kararının perde arkasında ise şike davası kapsamında alınan kararların etkili olduğu öne sürüldü. Sporx.com'un haberine göre, şike ile ilgili normalde bir yıl men cezası veren UEFA Disiplin Kurulu, Fenerbahçe Mayıs 2011'de Avrupa kupalarıyla ilgili doldurduğu katılım kriterleri formunda şike davasında alınan mahkeme ve TFF kararları ile ilgili yalan beyanda bulundu ve 2+-1 yıl ceza aldı.

Dünya duydu TFF duymadı!
UEFA Disiplin Kurulu'nun Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye verdiği cezalar, dünya çapında yankı bulurken Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinde şok cezalara ilişkin tek satır açıklama olmaması yadırgandı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören ise kamuoyuna açıklanan cezalar sonrası yönetim kurulu üyeleri ve hukukçu kurmaylarıyla durum değerlendirmesi yaptı. Yönetim kurulu bugün olağanüstü toplanarak UEFA'nın kararlarıyla ilgili hukukçuların vereceği görüş doğrultusunda Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu'nun daha önce F.Bahçe ve Beşiktaş ile ilgili kararlarının yeniden görüşülüp görüşülmeyeceğini masaya yatıracak. TFF kurmaylarının bir basın toplantısı da yapması bekleniyor.kalan karakter 1000

uzaktan ses uzaktan ses

Bu kara değil aydın bir gündür, bir milattır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır7
cevapla 26.06.2013 13:35
Şems Şems

Demirörende uzaklaştırılmalı bence dünyanın gördüğünü nasıl örtbas edersin. Yazık değil mi sahada hakkıyla teriyle mücadele edenlere. Dünyada işler hatır gönülle olmuyor. El adamı hakkı tam teslim ediyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır3
cevapla 26.06.2013 10:11
zafer zafer

Demirören'in Hukukuçu kurmaylarının ne kadar bilgili oldukları ortaya çıktı.Artık toplu olarak istifa etmeleri ve daha bilgili kişilerin gelmesi gerekiyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır3
cevapla 26.06.2013 09:08
cenap kahraman cenap kahraman

kara değil aydınlık gün hak edenin cezasını alacağı trabzonun şampiyonluk kupasına kavuşacağı gün

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır8
cevapla 26.06.2013 08:42
ozer akpınar ozer akpınar

Gözünüz aydın. İstediğiniz oldu.FB ceza aldı ve Aziz Yıldırımı içten ve dıştan bitirdiniz.Gözünüz aydın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır5
cevapla 26.06.2013 08:39

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.