X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yargıtay'a da alo İbrahim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yargıtay'a da alo İbrahim

  • Giriş Tarihi: 15.7.2013

Tahkim üyeleri, "İbrahim Akın'la ilgili transfer görüşmeleri kupadan sonra niye sürmedi?" diye sordu. Bunun üzerine siyah-beyazlı yönetim görüşmelerin devam ettiğini telefon kayıtlarını sunarak ispatladı. Aynı kayıtların, Yargıtay'daki savunmada dosyaya alınacağı bildirildi!

Beşiktaş'ın geçtiğimiz Perşembe günü UEFA Tahkim Kurulu'nda katıldığı duruşmaya, damgasını telefon kayıtları vurdu. Türkiye Kupası finalinde rakip takımın oyuncusu İbrahim Akın kanalıyla şike yapmakla suçlanan siyah beyazlılar, kurul üyelerinin, "Niyetiniz, bu futbolcuyu transfer etmekse, bu iş neden gerçekleşmedi ya da görüşmeler maç sonrasında neden devam etmedi?" diye sordu. UEFA Disiplin Kurulu'ndaki duruşmadan bu soruya hazırlıklı gelen Beşiktaşlılar, iletişim operatöründen aldıkları telefon kayıtlarını Tahkim Kurulu'na sundu. Kayıtlar, transfer görüşmelerinin maçtan sonra da devam ettiğini belgelemiş oldu.

Maliyeti çok yüksekti
Başkan Fikret Orman'ın bir saat 10 dakika konuşma yaptığı duruşmada, İbrahim Akın'ın transferinin 10 trilyon lirayı bulan maliyeti nedeniyle gerçekleşmediği, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un para artı Holosko takasını da kabul etmediği kayıtlara dayandırılarak anlatıldı. Beşiktaş'ın söz konusu telefon kayıtlarını sürecin Türkiye ayağında da kullanacağı öğrenildi. 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde delil olarak dosyada bulunmayan bu kayıtların, Yargıtay'daki savunmada dosyaya alınacağı belirtildi.