Koşturun şu topu

Giriş Tarihi: 24.8.2013

Ersun Yanal, Eskişehirspor maçında galibiyetin gelmesi için paslaşmanın önemine vurgu yaptı: "Şu topu Eskişehir maçında koşturun. O zaman tablo değişir."

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, 3-0 yenildikleri Arsenal maçını teknik heyetiyle tekrar izledikten sonra, takımın en büyük probleminin top ayaklarındayken ağır kalınması olduğunu belirledi. Bu konuyu Eskişehir maçı öncesi yaptığı toplantıda oyuncularıyla paylaşan Yanal, özellikle topun hızını artırmaları konusunda futbolcularından daha arzulu olmalarını istedi. Tecrübeli teknik adam, takımın üst üste pas sayısının düşüklüğü nedeniyle pozisyon sayısının azaldığını ve rakibin üzerlerine çok daha kolay geldiğini de belirtti.

Eskişehirspor maçı milat olsun

Yanal, yaptığı toplantıda "Rakip kaleye gitmek istiyorsak, en doğru olan düzgün pas tercihi ve hızlı oyun. Ancak bizim kaybettiğimiz maçların ortak özelliği iki pas üst üste yapamamamız. Pas organizasyonundaki bozukluk tüm takımı etkiliyor. Pozisyon sayımız dibe vuruyor. Rakip de savunmada hiç yorulmadığı için hücumda bizi sıkıntıya sokuyor. Eskişehir maçının milat olmasını istiyorum. Bu maçta topu iyi koşturursak, tablo değişecek" diye konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Koşturun şu topu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz