X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Fenerbahçe’nin yeni başkanı olacak mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Fenerbahçe’nin yeni başkanı olacak mı?

  • Giriş Tarihi: 18.9.2013 12:20 Güncelleme Tarihi: 18.9.2013 13:56

Eski Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, 3 Temmuz süreci sonrası hain ilan edilip hedef gösterildiklerini belirterek 10 binlerce taciz ve tehdit mesajı aldığını söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski Başkanı Mehmet Ali Aydınlar düzenlediği basın toplantısında 3 Temmuz'dan bu yana şike davası süreciyle ilgili yaşananlar hakkında açıklamalarda bulundu.

İstanbul Four Seasons Bosphorus Otel'de düzenlenen basın toplantısında konuşan TFF eski başkanı Mehmet Ali Aydınlar, şike davasında hukuki sürecin sona erdiğini söyleyerek, "Gelinen nokta açık ve nettir. Benden konuşmam çok istendi ama son evreye gelmesini bekledim. Şimdi Fenerbahçe ile ilgili kritik sürece girildi. Her gün ismim gündeme geliyor ve spekülasyona neden oluyor. Konuşmam gerekiyordu ve bugünün de en doğru olduğuna karar verdim. İsimlerden değil, olaylar ve kurumlardan bahsedeceğim. Bazı bölümlerde mecburi olarak isim vermem gerekebilir. Spekülasyon yapmam gerekebilir ama ben çok üzüldüm yıpratıldım, ben de onları rencide etmeyeceğim. Ortada yara alan kurumlar var, ana amaç onların geleceğini sağlıklı zeminlere oturmaktır" dedi.

Daha sonraki konuşmalarında Aydınlar, 3 Temmuz'dan bu yana şike davası sürecinde yaşanan UEFA olan yazışmalarını barkovizyondan okutarak konuşmasına devam etti.

"BİRÇOK TACİZ VE TEHDİT MESAJI ALDIM, İTİBARSIZLAŞTIRMA ÇABASIYLA KARŞI KARŞIYA KALDIM"
"O süreçte Mehmet Ali Aydınlar olmasa ne olurdu? diyen Aydınlar, "Kim böyle bir tabloyu gördüğünde vahim olarak görmezdi ki. Bir Federasyon başkanı olarak bunu söylemem kadar doğal bir şey olamaz. Bunu böyle söylemeyen bu işten anlamıyordur, bu durum da daha sonraki zamanda ortaya çıktı. TFF Disiplin Talimatnamesi'nde ne yazıyor; 'Savunma hakkı, gizli kalması gereken hususların korunması ya da kovuşturmanın selameti gibi olağanüstü koşullar söz konusu olduğunda kısıtlanabilir'. Evet bu kararı alabilirdim. Federasyonun Disiplin Talimatnamesi olağanüstü durumu gösteriyordu ve bu kararı alabilirdim. Neden yapmadık. Masumiyet karinesi ilkesince ilgili organlarla toplantılar yaptık, sağlıklı bir ortama ulaşmak için çalıştık. Bütün çabam ve hedefim ülkenin en değerli oluşumları olan kulüplerin en az zararla çıkması içindi. 7 aylık sürecinde bunun çabasını gösterdik. Karşılığı ne oldu; hedef gösterilmek, hain ilan edilmek, milyonlarca inanın önünde küçük düşürülmek. Birçok taciz ve tehdit mesajı aldım, itibarsızlaştırma çabasıyla karşı karşıya kaldım. Sizlere de soruyorum bunları hak etmek adına ben ne yaptım. Madem her şey yazıldı çizldi, bu günlere bir de benim penceremden bakalım. Başkanlığımın ilk gününde itibaren bu konuyla baş başa kaldım. Sürecin başladığı ertesinde UEFA konuyla ilgili hassasiyetini bizimle paylaştı" diye konuştu.

kalan karakter 1000

mustafa mustafa

fenerbahçenin durumu ortada. Aziz Yıldırım'ı televizyondan izlediğim kadarı ile konuşmaları vs. durumunu çok net ortaya koyuyor. Hala destekleyecek adam nerden buluyor hiç bir fikir yürütemiyorum. Taraftar zaten desteklemiyor ama bu ağır abiler neden?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.09.2013 18:52
zeynep zeynep

peki mehmet ali aydınlar gs li yöneticilerle işbirliği yaptımı acaba bunun cevabını verebilirmi ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır7
cevapla 18.09.2013 17:18
kaptan kaptan

öncelikle Allah kimsye evlat acısı yaşatmasın,sen insanların gözünün içine baka baka adaletsizlik ve haksızlık yaptın,bulunduğun makam her kulübe eşit mesafede olman gereken,her kulübe eşit adalet dağıtman gereken bir makamdı,ancak sen fener bahçe için benim kulübüm,ben ceza veremem,vermem diyerek resmen fenerhaçe ile diğerlerini ayırdın,bu demektirki böyle bir olay çıkmasa ve göreve devam etmiş olsaydında görev süren boyunca hep fenerbahçeyi korumak için çalışacaktın,bu nedenle özellikle sen dürüstlükten bahsetme,bu söylemlerin seninde Aziz Yıldırım'dan farkın olmadığını gösteriyor,

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır6
cevapla 18.09.2013 17:00
tekirdağ tekirdağ

senaryolu basın toplantısı fb ben suçsuzum diyor fb düşmanları anlamıyor gün gelir inşallah bunun tam tersi olur

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır4
cevapla 18.09.2013 16:59
sss sss

sen de bunu yedin. Büyük başkan aziz

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır6
cevapla 18.09.2013 16:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.