X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mehmet Ali Aydınlar resmen açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

resmen açıkladı

  • Giriş Tarihi: 22.10.2013 13:33 Güncelleme Tarihi: 22.10.2013 15:13

, Kulübü Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkanlığa aday olacağını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanlarından , Kulübü'nde 26-27 Ekim tarihlerinde, çoğunluk sağlanamazsa 2-3 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek seçimli olağanüstü genel kurulda başkanlığa aday olacağını duyurdu.

Yazılı bir açıklama yapan Mehmet Ali Aydınlar, daha önce düzenlediği basın toplantısında, Fenerbahçe Kulübü Başkanlığına aday olmadığını ifade ettiğini hatırlatarak, "Ancak mevcut yönetim anlayışının kulübü getirmiş olduğu noktaya rağmen yönetimde devam etme ısrarı olduğu takdirde, bu kararımı yeniden gözden geçireceğimin de altını çizmiştim. Bugün gelinen noktayı değerlendirdiğimde, olağanüstü genel kurulun gündem maddelerini ve satır aralarını da dikkatle okuduğumda, mevcut zihniyetin büyük bir arzu ile yönetimde devama kararlı olduğunu açıkça tespit etmiş durumdayım" değerlendirmesinde bulundu.

Seçimli olağanüstü genel kurulda başkan adayı olacağını vurgulayan Aydınlar, "Gerek Fenerbahçe Kulübü'nün içerisinde bulunduğu durum, gerek kongre üyeleri ile taraftarlardan gelen büyük talep ve teveccühü göz önüne alarak, 26 yıldır hizmet verdiğim kulübümün temsil ettiği gerçek değerlere sahip çıkma adına, olağanüstü genel kurulda başkanlığa adaylığımı koyma kararı almış bulunuyorum" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Kulübü'nün mevcut zihniyetin devamına dair bütün işaretleri taşımakta olan bir olağanüstü genel kurula götürülmeye çalışıldığını savunan Aydınlar, açıklamada şu görüşlerini aktardı:

"Ülke sporunun temel direği olan, Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü, plansız, programsız, projesiz, vizyonsuz bir seçim anlayışı ile geçmişe dair hiçbir şeyi sorgulamaksızın yeni bir dönemi daha başlatmaya hazırlanmaktadır. Detaylı mali tabloları ve finansal açılımları hiç kimse tarafından bilinmeyen, konsolide rakamları belirsiz, şeffaflıktan uzak bir yapı, kongre üyelerine hamasi şampiyonluk sözleri verilerek yeni bir dönem adına oya sunulmakta ve herhangi bir değerlendirmeye imkan tanınmamaktadır. Kongre oyunlarıyla başkan adaylarının önleri kesilmek istenmekte, söz verildiği halde ihraç kararı verilmiş kişilere kongreye katılım imkanı verilmeyerek, yani gerçek anlamda bir demokratik seçim zemininin temin edilmesinden imtina edilerek, ülkenin en büyük ve köklü kurumu sıradan bir dernek gibi seçim sandığına götürülmeye çalışılmaktadır. Burada çok açık ve net bilinmesi gerekir ki bu büyük kurumun insanlık, adalet, manevi değerler, öncü rol oynama, başarı ve liderlik etme olguları ile şekillenmiş olan DNA'sı artık bu anlayışı kabul etmemekte, bünyesi reddetmektedir. Şu hiçbir zaman unutulmamalıdır ki büyük Fenerbahçe Kulübü asla ve asla sahipsiz değildir. Kişilerin hegemonyası ve bir şahıs şirketi mantığı ile işletilerek hiçbir yere götürülemez. Bu büyük kurumun gerçek sahipleri; kuruluşundan beri görkemli tarihini şekillendirmiş olan sporcuları, emeklerini ve kaynaklarını koymuş yöneticileri, kulübüne gönülden bağlı taraftarları ve kongre üyeleridir."

Aydınlar, birlikte hareket edeceği ekibiyle birlikte, kulübün geleceğine dair plan ve programını tüm kamuoyu ile paylaşacağı bir basın toplantısını önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğini kaydetti.

kalan karakter 1000

levent pekgürler levent pekgürler

değişim zamanı geldi aziz başkan teşekkürler aydınlar bu iş için ideal olur başarılar diliyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 22.10.2013 18:42
FENERBAHÇELİ FENERBAHÇELİ

Aydınları başkan olursa desteklemem. Çare Ali Koç !!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır11
cevapla 22.10.2013 16:57
mustafa izzet mustafa izzet

inşallah olamaz bu olursa şikebahçe büyük bir basamak atlar. aziz yildivim olsun :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır22
cevapla 22.10.2013 16:21
Fenerli Fenerli

Ali Koç gibi bir başkan lazım bize.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır16
cevapla 22.10.2013 16:19
yetkisiz yetkisiz

federasyon başkanı iken yetkisini kullanamyan fener başkanı olduğunda da fener başkanlığından kaçar

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır19
cevapla 22.10.2013 16:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.