X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Dava 6 ay sürer
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Dava 6 ay sürer

  • Giriş Tarihi: 20.11.2013

SABAH, şike dosyasının Yargıtay şifrelerini çözdü. Dosya öne alınmaz, duruşma yapılmaz ve 6 aydan önce de sonuçlanmaz

Şike Davası'nda bundan böyle hukuki süreci Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin alacağı kararlar belirleyecek. Davanın duruşmalı yapılması yönünde birçok avukat talepte bulundu. Son kararı bir başkan ve 4 üyeden oluşan Yargıtay 5. Ceza Dairesi Heyeti verecek. Fakat duruşma yapılması çok zayıf ihtimal olarak görülüyor. En çok merak edilen sorulardan birisi ise dairenin dosyayı ne zaman ele alacağı... Yargıtay çevreleri, bunun tamamen daire başkanının elinde olduğunu belirtti. Şike Davası'nı çok yakından bilen bir kaynak, SABAH'a davanın süreci ile ilgili tahminlerini şöyle anlattı: "Dosyada tutuklu yok ve Balyoz dosyası gibi çok sanıklı değil. Bu yüzden dosyanın öne anılacağını zannetmiyorum. Bizim murafaalı inceleme dediğimiz duruşmalı temyizin de yapılacağına ihtimal vermiyorum. CMK'da 10 yılın üstündeki cezalarda duruşma yapılacağı belirtiliyor. Bu dosyada 10 yıl ceza alan yok. Tahminlerime göre Yargıtay süreci 6 aydan önce bitmez."

Önce Tetkik Hakimi raporunu yazacak
Şike dosyası Yargıtay 5. Ceza Dairesi'ne ulaşırken şimdi ilk görev tetkik hakiminde. Heyetin raportörü olan tetkik hakimi dosyayı okuyup, kendi kanaatini sunacak. Raportörün fikri bağlayıcı değil. Üyeler, raportörün raporu üzerinden kanaatlerini bildireceği gibi bizzat dosyayı okuyabilir. Heyet tek celsede oylama ile sonuca varacak. Çoğunluk oyu heyetin kararını yansıtacak. Çoğunluğa katılmayanlar ise muhalefet şerhlerini yazacak.

kalan karakter 1000

yta yta

hiç bir şey olmaz. Bizim ülkemizde şike serbesttir. Serbest olmaz sa Futbolda Şike kanunu 1 gecede kişilere özel değişmezdi...

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır3
cevapla 20.11.2013 13:00
Keskeres Keskeres

Hahaha, şike davasını iyi bilen kaynak aynı gün Yargıtay Başkanı tarafından yalanlanmak nasıl bir duygu. Baskan diyor yılbaşından once karar çıkar, çok bilen kaynak 6 aydan once çıkmaz, seni çok bilmiş seni.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır2
cevapla 20.11.2013 12:20
saçma saçma

şikeye fenerliler olarak inanmıyoruz, nokta

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır7
cevapla 20.11.2013 12:19
kadir kadir

belediye seçimlerinden sonra açıklanır...?????????????

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 20.11.2013 11:55
Kontra Kontra

fenerin kaçacağı delik yok. Hükümet çoktan verilmiş olması gereken cezayı kesmek için sonuçlarını bildiğinden seçimin geçmesini bekliyor. Gazetenin verdiği tarihle paralel. Bu iş seçimden sonra biter, Aziz hapse girer, kupa sahibine TRABZONSPOR'a gelir, fener ve federasyon yüklü tazminatları TRABZONSPOR'a öder...

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır13
cevapla 20.11.2013 11:03

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.