X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tahkim'e Trabzon öfkesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tahkim'e Trabzon öfkesi

  • Giriş Tarihi: 15.12.2013

Spor Uyuşmazlığı ve Tahkim Kurulu konferansına bordo-mavili taraftarlar damga vurdu Taraftarlar, Tahkim Başkanı Tuzcuoğlu'na "Dünyanın en büyük şikesini akladın" diye çıkıştı

İstanbul Barosu'nun organize ettiği "Spor Uyuşmazlığı ve Tahkim Kurulu konferansı" dün gerçekleştirildi. 10 kadar Trabzonsporlu taraftar, konferansa konuşmacı olarak katılan TFF Tahkim Kurulu Başkanı Engin Tuzcuoğlu'na tepki gösterdi. Eylemcilerden Yavuz Saltık ayağa kalkarak, "Dünyanın en büyük şikesini aklayan Tuzcuoğlu'nu burada konuşturmanızı kınıyorum" diye bağırdı.

"İntihar eden taraftarların ahı seni boğacak"
Tansiyon bir anda yükselirken Yavuz Saltık, "Ne yüzle konuşuyorsun, intihar eden taraftarların ahı seni boğacak" diyerek sözlerine devam etti. Saltık'ın bu sözleri salonun bir kısmı tarafından alkışlandı. Bordo-mavili taraftarlar, daha sonra avukat Alpay Köse'nin ricasının ardından salondan ayrıldılar.

Durmak yok, eyleme devam!
Trabzonsporlu taraftarlar, konferans salonundan dışarıya çıktından sonra da pankart açarak tepkileri gösterdiler. Bunun ardından Tünel'e inen bordomavililer, 89. Temiz Futbol eylemine imza attılar.