X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Galatasaray'dan açıklama: Uyarıyoruz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Galatasaray'dan açıklama: Uyarıyoruz!

  • Giriş Tarihi: 10.4.2014 11:06 Güncelleme Tarihi: 10.4.2014 11:10

Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye yanıt geldi. Sarı kırmızılıların yaptığı açıklamada, asıl muhatabı Federasyon olan açıklamalarına Fenerbahçe Kulübü'nün cevap vermesinin dikkat çekici olduğu belirtildi.

Galatasaray'ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada;

"Galatasaray'ın galibiyetiyle sonuçlanan derbi karşılaşmasından sonra yaptığımız açıklamaya, asıl muhatabı olan Federasyon yerine Fenerbahçe Kulübü'nün cevap vermesi son derece dikkat çekicidir.

Bu karşılaşma, Galatasaray açısından, Şampiyonlar Ligi mücadelesi için önem taşıyan ve üç puanlık değeri dışında başka bir anlamı olmayan bir maçtı ve artık geride kaldı.

O nedenle maç içerisinde yaşananlarla ilgili söylem ve iddialara cevap verme gereğini duymuyoruz.

Ancak, Fenerbahçe Spor Kulübünün açıklamasında yer alan bir ifadeyi, Türk sporunun geleceği açısından son derece vahim ve tehlikeli bulduğumuzu belirtmek istiyoruz.

En sonda söyleyeceğimizi, en başta söyleyelim:

Cümleler arasına sıkıştırılan "paralel" sözcüğüyle, Galatasaray Spor Kulübüne yönelik bir algı yaratma çabasına kesinlikle izin vermeyeceğiz.

Galatasaray Spor Kulübü, kuruluşundan bugüne, bütün siyasal görüş, parti ya da her türlü "yapılanlama"ların uzağında kalmaya özen göstermiştir.

Galatasaray kültürü, başkalarının yolunu izleyen değil, herkesin "o"nun yolunu izlediği bir büyük "okul"dur.

Galatasaray'ın, başka grupların, toplulukların yol göstericiliğine ihtiyacı yoktur. Tevfik Fikret'in "Fikri hür, vicdanı hür!" ilkesi, Galatasaray'ın sahip olduğu ve izlediği yegâne ışıktır.

Spor alanlarında da öncülük misyonunu üstlenen Galatasaray, başkalarının hayal bile edemeyeceği zaferlerle, doğudan batıya, yediden yetmişe, bütün bir ülkenin gururu olmuştur. Asılsız ithamlarla, bu gerçeği gölgelemeye kimsenin gücü yetmez.

Üstü kapalı söylemlerle, Galatasaray'ın adını, son dönemde ne anlama geldiği bilinen "paralel" sözcüğüyle birlikte anmaya tevessül etmek kimsenin haddine değildir.

Galatasaray'ı böyle bir töhmet altında bırakmaya çalışanlar, bundan böyle, her platformda gereken cevabı alacaklardır.

Kendileri, uluslararası bütün yargı organlarınca mahkûm edilmiş şike sürecinin içinden , "paralel" mazeretini kullanarak sıyrılacaklarını düşünebilirler. Başka çareleri kalmamış olabilir.

Ancak, Galatasaray'ı kendi bataklıklarına çekemezler, sözünü ettikleri paralel yapılarla yan yana gösteremezler. Buna izin vermeyiz, vermeyeceğiz.

Galatasaray'ın ne paralel yapılarla, ne de bu tartışmalarla hiçbir ilişkisi olmaz, olmamıştır, olmayacaktır.

Türk sporunu, kendi kısa vadeli çıkar hesapları uğruna, bu tür tartışmaların içine çekmeye çalışmak herkes açısından son derece tehlikeli bir oyundur ve çok büyük bir aymazlıktır. Uyarıyoruz!" denildi.


kalan karakter 1000

FATİH FATİH

ahmet kardeşim ne güzelde özetlemiş durumu; madem öyle paralel'lerin tirübünlerde ne işi var. hemede Çıban'nın başı oturuyor. Türkçe Olimpiyatların'da TT arenada yapılması ayrı bir çelişki zaten :) Ünal aysal rüzgar nereye eserse oraya yöneliyorsun. ayrıca FENERBAHÇE'NİN açıklamasında yalnızca PARALEL kelimesine takılmışlar. halbuki o açıklamada en az 20 GOL vardı. han birisini çıkaracaksınız YAZIKK..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.04.2014 16:04
FATİH FATİH

AHMET kardeşim ne güzelde özetlemiş durumu o zaman PARALEL'lerin tirübünlerinizde ne işleri var hemde bizzat çıbanın başı oturuyor.TÜRKÇE olimpiyatların tt arena'da yapılmasıda ayrı bir ÇELİŞKİ zaten.. Ayrıca 6s kulüp olarak FENERBAHÇE'nin açıklamasında sadece "PARALEL" kelimesine takılmış :) yarası olan gocunur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.04.2014 16:00
hüseyin topalcık hüseyin topalcık

Büyük külüp tokatı böyle atar..ama anlayana ama bu fener anlamaz yüzü kızarmaz..avrupanın bütün kurumlarından şikeci damgası yemiş..türkiyedeyse başbakanın atadıgı demirören şikeyi halı altına süpürmüş ve trabzonu yahudi toprakları muamelesi yapmıştır..ama ADALET tokadı agar olacak..inanıyrm..türk futbolunun uçuruma götüren ahlakı etik davranışı yok eden aziz yıldrım ve demirören dir..yanlı medya onurlu yayıncılık yapın..adaletten yana olun..adalet bi gün sizede lazımm..olacakkk çünküü....SAYGILAR...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.04.2014 00:45
ahmet ahmet

o halde paralellerin localarınızda ne işi olduğunu da açıklarsınız...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 10.04.2014 13:47
Hak Hak

Fenerbahçe'nin paralel yapının karşısında olması bir siyasi duruş değil,bir vatani sorumluluktur.Galatasaray'ın bunu siyasi bir duruşmuş gibi lanse etmesi çok üzücü ve rezalet bir durum!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.04.2014 12:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.