X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER FIFA'dan Beckenbauer'e şok ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

FIFA'dan Beckenbauer'e şok ceza

  • Giriş Tarihi: 13.6.2014 21:34

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), Alman futbolunun unutulmaz ismi, teknik direktör Franz Beckenbauer'e 90 gün men cezası verdi.

FIFA'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, FIFA Etik Komitesi'nin, men cezası vermesinin nedeni olarak, kendisinden bilgi istenmesine rağmen Beckenbauer'in komitenin soruşturması için istenen işbirliğini sağlamaması gösterildi.

Açıklamada, Beckenbauer'in FIFA'nın istediği Almanca ve İngilizce yazılı sorulara cevap vermediği ve yüz yüze görüşmelerde bilgi sağlamadığı kaydedildi.

Cezanın bugünden itibaren geçerli olmak üzere 90 günlük geçici bir men cezası olduğu ve Beckenbauer'in bu süre zarfında futbol ile alakalı herhangi bir organizasyonda yer alamayacağı bilgisi verildi.

Futbol kariyeri başarılarla dolu olan Franz Beckenbauer, dünya kupasını hem futbolcu, hem de teknik direktör olarak kazanmayı başarmıştı.

Beckenbauer, Brezilyalı Mario Zagallo'dan sonra FIFA Dünya Kupası'nı hem oyuncu, hem de teknik direktör olarak kazanan ikinci kişi oldu.