X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tarık Çamdal için 'çılgın' istek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tarık Çamdal için 'çılgın' istek

  • Giriş Tarihi: 28.7.2014 10:28

Galatasaray’ın transfer gündeminde ilk sırada yer alan Tarık Çamdal konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Sarı-kırmızılı kulüp ile Eskişehirspor arasındaki pazarlıklar kıran kırana sürürken önceki gece tarafların anlaşma sağladığı iddia edilmişti. İki taraf da şimdilik bunu yalanlarken görüşmelerin detaylarına Milliyet ulaştı.

Buna göre Tarık Çamdal için Galatasaray çok alternatifli teklifler sundu. Cim-Bom; Umut Bulut, Yekta, Emre Çolak ve Yiğit Gökoğlan gibi isimlerle beraber Dany ve Ontivero gibi yabancılarını da bu transferde takas olarak kullanmak istedi. Eskişehirspor'un ise bu isimlerden sadece Umut Bulut'un ismine sıcak bakarak pazarlıkların bu çerçevede yapılmasını istediği bildirildi.

Bunun üzerine Teknik Direktör Cesare Prandelli'nin de kasetlerden izleyerek çok beğendiği Tarık Çamdal için Galatasaray'ın Umut Bulut ve Yiğit Gökoğlan'ı bonservisleriyle beraber verip üzerine 2 milyon euro ödemeyi kabul ettiği ileri sürüldü. Ancak Eskişehir'in Umut dışındaki hiçbir ismi takas olarak kabul etmediği belirtildi.

Trabzonspor da peşinde
Galatasaray'ı asıl şaşırtan nokta ise Eskişehirspor'un son isteği oldu. Es-Es'in Tarık Çamdal için Umut Bulut ile beraber 5.5 milyon euro talep ettiği vurgulandı. Cim-Bom'un maliyeti çok yüksek noktalara varacak bu transferden vazgeçebileceği belirtiliyor. Eskişehir cephesi ise Galatasaray'ın, "vazgeçtik" açıklamasını taktik olarak görüyor.

Diğer taraftan Tarık Çamdal için Eskişehirspor ile pazarlık halinde olan diğer bir takımın da Trabzonspor olduğu belirlendi. Kırmızı-siyahlı kulübün Tarık için Karadeniz ekibinden Emre Güral ile beraber 5.5 milyon euro istediği ifade edildi. (Milliyet)