X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Rakiplerimiz belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Rakiplerimiz belli oldu

  • Giriş Tarihi: 8.8.2014 12:46 Güncelleme Tarihi: 8.8.2014 15:16

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi play-off eleme turlarında mücadele eden temsilcilerimiz Beşiktaş, Trabzonspor ve Kardemir Karabükspor'un rakipleri belli oldu.

İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde yapılan kura çekiminde, Türkiye'den Beşiktaş'ın dahil olduğu play-off turu eşleşmeleri belirlendi.

Kura çekimi sonucunda İngiliz ekibi Arsenal ile eşleşen Beşiktaş, ilk maçını sahasında, rövanş mücadelesini ise Londra'da oynayacak. "Devler" Ligi'nde play-off turu ilk maçları 19 Ağustos, rövanş karşılaşmaları ise 26-27 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

Spor Toto Süper Lig'de geçen sezonun şampiyonu Fenerbahçe'nin cezası nedeniyle yer alamayacağı turnuvaya, lig ikincisi Galatasaray direkt grup aşamasından katılacak.

UEFA Şampiyonlar Ligi play-off eleme turunda eşleşmeler şöyle:

Maribor (Slovenya) - Celtic (İskoçya)

Salzburg (Avusturya) - Malmö (İsveç)

Aalborg (Danimarka) - APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi)

Steaua Bükreş (Romanya) - Ludogorets (Bulgaristan)

Slovan Bratislava (Slovakya) - BATE Borisov (Belarus)

Beşiktaş (Türkiye) - Arsenal (İngiltere)

Standard Liege (Belçika) - Zenit (Rusya)

Kopenhag (Danimarka) - Bayer Leverkusen (Almanya)

Lille (Fransa) - Porto (Portekiz)

Napoli (İtalya) - Athletic Bilbao (İspanya)

TRABZON VE KARABÜK'ÜN RAKİPLERİ BELLİ OLDU

UEFA Avrupa Ligi'nde 2014-15 sezonu play-off eleme turu kuralarında yer alan takımların eşleşmeleri belli oldu.

İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA Genel Merkezi'nde, Genel Sekreteri Gianni Infantino ve Organizasyon Direktörü Giorgio Marchetti yönetiminde düzenlenen kura çekiminde Trabzonspor ve Karabükspor'ün rakipleri de belli oldu. Bordo-mavililer, Rusya'nın Rostov, Karabükspor ise Fransa'nın Saint-Etienne takımıyla eşleşti.

62 takımın yer aldığı turnuvada ilk maçlar 21 Ağustos'ta, rövanş karşılaşmaları da 28 Ağustos'ta yapılacak. Eşleşmelerde ilk sırada yer alan takımlar ilk maçını sahasında, ikincisini deplasmanda oynayacak.

UEFA Avrupa Ligi play-off eleme turunda eşleşen takımlar şöyle:

Saraybosna (Bosna Hersek) - Mönchengladbach (Almanya)

Apollon (Güney Kıbrıs Rum kesimi) - Lokomotiv Moskova (Rusya)

Astana (Kazakistan) - Villarreal (İspanya)

Young Boys (İsviçre) - Debrecen (Macaristan)

Zwolle (Hollanda) - Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti)

Spartak Trnava (Slovakya) - Zürih (İsviçre)

Asteras (Yunanistan) - Maccabi Tel-Aviv (İsrail)

AEL (Güney Kıbrıs Rum kesimi) - Tottenham Hotspur (İngiltere)

Dnipro (Ukrayna) - Hajduk Split (Hırvatistan)

Dinamo Minsk (Belarus) - Nacional (Portekiz)

Karabağ (Azerbaycan) - Twente (Hollanda)

Petrolul (Romanya) - Dinamo Zagreb (Hırvatistan)

HJK (Finlandiya) - Rapid Wien (Avusturya)

Trabzonspor (Türkiye) - Rostov (Rusya)

Zimbru (Moldova) - PAOK (Yunanistan)

Hajduk Split (Hırvatistan) - Torino (İtalya)

Omonia (Güney Kıbrıs Rum kesimi) - Dinamo Moskova (Rusya)

Aktobe (Kazakistan) - Legia Varşova (Polonya)

Lyon (Fransa) - Astra (Romanya)

Lokeren (Belçika) - Hull City (İngiltere)

Neftçi (Azerbaycan) - Partizan (Sırbistan)

Ruch (Polonya) - Metalist Kharkiv (Ukrayna)

Elfsborg (İsviçre) - Rio Ave (Portekiz)

PSV (Hollanda) - Shakhtyor (Belarus)

Karabükspor (Türkiye) - St-Etienne (Fransa)

Stjarnan (İzlanda) - Inter (İtalya)

Panathinaikos (Yunanistan) - Midtjylland (Danimarka)

Feyenoord (Hollanda) - Zorya (Ukrayna)

Grasshoppers (İsviçre) - Club Brugge (Belçika)

Real Sociedad (İspanya) - Krasnodar (Rusya)

Rijeka (Hırvatistan) - Sheriff Tiraspol (Moldova)

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.