Beşiktaş'ta hesap karıştı

Giriş Tarihi: 12.9.2014

70 milyon dolarlık kredi alımını neticelendiremeyen siyah-beyazlı yönetim, ödemeler ve stat için gereken sıcak parayı kendi imkanlarıyla karşılamaya çalışacak

Beşiktaş Kulübü; mevcut kredi borçlarını yapılandırmak, futbolcuların transfer taksitlerini ödemek ve inşaatı devam eden Vodafone Arena için sıcak para bulmak amacıyla 6 aydır kredi arayışındaydı. 70 milyon dolarlık meblağ için bu süreçte önce üçlü konsorsiyum, ardından da tek bir banka ile görüşen siyah-beyazlı yönetim, tüm çabalarına rağmen işi olumlu neticelendiremedi.

ORMAN: ŞARTLARIMIZI ZORLAYALIM
Bu gelişme, kulüpte sıkıntı yaratırken, Başkan Fikret Orman'ın yönetim kurulu üyelerine, "Kredi işi şimdilik rafa kalktı. Gereken kaynak için kendi şartlarımızı ve imkanlarımızı zorlayalım. Stat için de Ankara başta olmak üzere çeşitli alternatifler üretelim" dediği öğrenildi. Orman'ın bu amaçla Ankara'da bir dizi ziyarette bulunduğu belirtildi.

STAT İÇİN KAYNAK KULÜP!
Başkan Fikret Orman ve ekibi, devam eden stat inşaatı için kulübün kaynaklarını kullanacak. Siyah-beyazlı yönetim şimdilik ek bir kredi almayı düşünmüyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaş'ta hesap karıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz